Delphi ISO kurulum sorunu

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Gumiho309
Üye

Delphi ISO kurulum sorunu

Mesaj gönderen Gumiho309 »

Isodan kurulum yapmak için embarcadero.com dan giriş yapıyorum 10.4 ü indirmek için tıkladığımda ağ lisans kullanıcısı isem indirebilceğimi söylüyor sertifika numarası alanını bilmiyorum bu alan için .slip lisans dosyamdan bu bilgiye ulaşabileğimi söylüyor. Bu bilgiye nasıl ulaşabilirim .slip dosyam nerede ya da iso' dan kurulum için başka bir şey mi yapmam gerekiyor?
ertank
Kıdemli Üye

Re: Delphi ISO kurulum sorunu

Mesaj gönderen ertank »

Merhaba,

Eğer indirmek istediğiniz "Community Edition" ise şu anda sadece 10.3.3 sürümü indirebilirsiniz. 10.4 lisanslı olarak indirilebilir. 10.4 indirmek için my.embarcadero.com üzerinden giriş yapıp lisans bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Kurulum sırasında bu bilgi aracılığı ile .slip dosyaları otomatik olarak oluşturulacaktır.

Alternatif olarak çalıştığınız şirketten geçici lisans/yüzer lisans alıp kurmanız da mümkün olabilir. Bunun için gerekli detay bilgileri çalıştığınız firmadan elde etmeniz gerekmektedir.
Gumiho309
Üye

ertank yazdı: 08 Eyl 2020 11:11 Merhaba,

Eğer indirmek istediğiniz "Community Edition" ise şu anda sadece 10.3.3 sürümü indirebilirsiniz. 10.4 lisanslı olarak indirilebilir. 10.4 indirmek için my.embarcadero.com üzerinden giriş yapıp lisans bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Kurulum sırasında bu bilgi aracılığı ile .slip dosyaları otomatik olarak oluşturulacaktır.

Alternatif olarak çalıştığınız şirketten geçici lisans/yüzer lisans alıp kurmanız da mümkün olabilir. Bunun için gerekli detay bilgileri çalıştığınız firmadan elde etmeniz gerekmektedir.
10.3.3 ü önceden indirip kurmuştum. Başka bir bilgisayara geçtim o yüzden 10.4 ü indirmek istemiştim fakat olmuyormuş lisanssız. 10.3 3 tekrar kuracağım ama 10.3.3'te de aynı sorunu yaşıyorum indiremiyorum.
ertank
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen ertank »

Üye olduktan sonra lisans numarası ve indirme linki e-mail ile gönderilir. Gelen e-maili incelemenizi tavsiye ederim.
Gumiho309
Üye

ertank yazdı: 09 Eyl 2020 12:31 Üye olduktan sonra lisans numarası ve indirme linki e-mail ile gönderilir. Gelen e-maili incelemenizi tavsiye ederim.
Teşekkür ederim sorunu çözdüm