IntegrationService SendDespatchData Methodu

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
mmg
Üye

IntegrationService SendDespatchData Methodu

Mesaj gönderen mmg »

Merhaba,

Delphi 10.2 kullanıyorum. E-Fatura portala gönderme ve sorgulama işlemleri için "WSDL Importer" --> "IntegrationService" kullanıyorum. Fatura gönderiminde "IntegrationService.SendInvoiceData" methodu olmasına rağmen irsaliye gönderimi için kullanılacak olan "SendDespatchData" methodu bulunmamaktadır. Bu nedenle irsaliye gönderimi yapamıyorum. Bu konuyla ilgili yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkürler.
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: IntegrationService SendDespatchData Methodu

Mesaj gönderen mkysoft »

wsld içinde arama yaptınız mı? genelde her bir çözüm ayrı bir servis/wsld olur. kontrol etmenizde yarar var.
mmg
Üye

Mesaj gönderen mmg »

Merhaba,

mkysoft dediğin gibi sorunu çözdüm, aynı yerde takılan arkadaşlar olursa diye yazıyorum. Entegratör ile çalışılıyor ise E-fatura ve E-irsaliye servis linklerini entegratör firma ayrı ayrı veriyor. Delphi'de "WSDL Importer" ile bu servislerin ayrı ayrı kurulması gerekiyor. e-faturayı kurduktan sonra servisin ismini değiştirip ardından e-irsaliyeyi kurabilirsiniz. Sonrasında ilgili methodlar geliyor zaten.
mmg
Üye

Mesaj gönderen mmg »

Merhaba,

Çalışmanın devamında şöyle bir problem ile karşılaştım. WSDL importer ile irsaliye ve fatura web servislerini import ediyorum. Bu işlemi yaparken de servis unit isimlerini fatura ve irsaliye olarak kaydediyorum. Fakat her iki servisi de aynı anda kurarsam eğer sanırım bir çakışma veya farklı bir problemden dolayı fatura gönderimi oluyor ise irsaliyeyi gönderemiyorum. Sanırım burada servislerini hangi sırada kurduğum ile alakalı olarak gönderiyor veya göndermiyor. Ticket almada "Access violation" hatası veriyor ve ticket alamıyor. Eğer servisleri aynı anda kurmazsam ayrı ayrı kurarsam örneğin fatura servisini kurup irsaliye servisini kurmaz isem veya tam tersi işlemi yaparsam servisini kurduğum belgeyi web servis ile gönderiyor, hata vermiyor. Aynı anda her ikisini de nasıl çalıştırabilirim ? Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi. Kolay gelsin.
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

Servislerde ortak veri tipleri var muhtemelen. Using kısmına eklemeyin yarattığın unit'leri, fatura.xx, irsaliye.xx şeklinde kullanın.
mmg
Üye

Mesaj gönderen mmg »

Tekrar merhaba,

mkysoft sorun çözüldü, yardımların için çok teşekkür ediyorum. Sorunun nedenini şöyle anlatmaya çalışayım. Hem fatura hem de irsaliye servisini kurunca her ikisinin de guid ı aynı geliyordu. Servislerden birinin guid değerini uygun bir şekilde elle değiştirdim ve sorun çözüldü. Şu an her iki serviste aynı anda sorunsuz olarak çalışıyor.