Browser da popup loginleri çalıştırma

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
mudipasa
Üye

Browser da popup loginleri çalıştırma

Mesaj gönderen mudipasa »

Merhaba arkadaşlar. Delphi7 kullanıyorum. Projelerimde browserde bazı sayfaları açınca java hatası alıyorum ve popup olan login ekranları açılmıyor. Visiual sınıflarıyla yapılan bir projede gördüm açılıyor. Örneğin e-okul.meb.gov.tr sayfası burayı açtığımda bahsettiğim sorun oluyor. Nasıl çözebilirim ?

Kod: Tümünü seç

www.muratdişikırık.com.tr
Kullanıcı avatarı
sabanakman
Kıdemli Üye

Re: Browser da popup loginleri çalıştırma

Mesaj gönderen sabanakman »

Öncelikle sayfayı yönetmeden önce Delphi üzerinden TWebBrowser ile giriş yapabiliyor musunuz (sayfayı .Navigate ile açtıktan sonra fare, klavye ile kullanabiliyor musunuz) onu kontrol edin. Eğer kullanılamıyorsa hiç uğraşmaya ve vakit harcamaya değmez.

Not: TWebBrowser normalde eski sürüm IE alt yapısını kullanmaktadır. Bu durumda IE v11.0 alt yapısını kullanabilmek için Windows güncellemelerinin tamamı yapılmış ve Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\FeatureControl\FEATURE_BROWSER_EMULATION altına Proaram.exe=11001 yazarak denemenizde fayda var. Böylece TWebBrowser bileşeniniz güncel IE alt yapısıyla çalışacaktır. Daha detaylı bilgi için : http://www.delphiturkiye.com/forum/viewtopic.php?t=31950#p172523
Şaban Şahin AKMAN