MP20656 Parmakizi okuyucudan soket bağlantısı ile veri almak

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
erkan1525
Üye

MP20656 Parmakizi okuyucudan soket bağlantısı ile veri almak

Mesaj gönderen erkan1525 »

MP20656 Personel takip Parmakizi okuyucudan soket bağlantısı ile veri almak istiyoruz. Elimde doküman v.s yok. Daha önce veri alan var mı? Nasıl yapabiliriz.

Bilgisayara indirme sonrasında yükleme şeklinde değil direk kendi yazılımımızla çekmek istiyoruz.

Şimdiden teşekkürler...
ertank
Kıdemli Üye

Re: MP20656 Parmakizi okuyucudan soket bağlantısı ile veri almak

Mesaj gönderen ertank »

Merhaba,

Soket bağlantısı ile kastınız ethernet bağlantısı ise Wireshark kullanarak giden gelen paket incelemesi yapabilir, tersine mühendislik ile kendi uygulamanıza entegre edebilirsiniz.

Eğer seri port bağlantısı kast ediyor iseniz seri port dinleyen uygulamaların ücretsiz veya deneme sürümü olanlarından aynı şekilde faydalanmanız mümkün.
3ddark
Üye

Mesaj gönderen 3ddark »

Bu tarz ürünler network yani ethernet veya comport seri haberleşmesi ile Bilgi alıp gönderirler.

Fakat haberleşme protokolünü bilmediğiniz bir donanımla bilgi alma veya gönderme işlemini yapamazsınız.

Hic bilmediğinizi varsayarsak konuyu anlamanız adına örnek olması için bunu yazıyorum.

Bir web sitesi düşünün oradan iletişim sayfasına gideceksiniz fakat elimizde bir buton veya menü Yok ve iletişim için nasıl bir url yazacağınızi nereden bileceksiniz bilemezsiniz.

Bu nedenle iletişim için haberleşme hakkında bilginiz olmalı.

Bu ürünün distribütörü perkotek var başka firmalarda vardır.

Magic pass 20656 ürün olarak geçiyor perkotek ile iletişime geçip oradan doküman almaya çalışın veya internetten bu ürünün üretici firmanın bilgilerini bulup oradan doküman almaya çalışın sonuçta üretici firma var distribütör farklı
PostgreSQL - Delphi - Linux :!:
tecnomaster
Üye

Mesaj gönderen tecnomaster »

Belki işinize yarar. Ben daha önce zk chipsetli pdks cihazları için uygulama yapmıştım. Firmanın yayınladığı sdk ve örnek programlardan faydalanmıştım.

Sizin cihaza uygun sdk temin ederseniz (Ben üreticinin sayfasından bulmuştum) garantili olur. Benim kullandığım perkotek ürünü cihazların sdk ve örneğiniz Buradan indirebilirsiniz https://mega.nz/#F!3Yl0zaxa!G-tktmVaVy6Q-wjQCLEjRw
aligel54
Üye

Mesaj gönderen aligel54 »

Cihazın üretici firması ZKSoftware mi yoksa başka bir firma mı? Eğer ZK ise ya da muadili zk nın dll lerini kullanan bir cihaz ise yardımcı olabilirim.