Makale isteği

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Misafir

Makale isteği

Mesaj gönderen Misafir »

İyi çalışmalar arkadaşlar grubunuza yeni dahil oldum ve memnun kalacağıma eminim. Daha önce Mustafa Şimşek beyin sitesinden arasıra yardım almıştım.Böyle bir forum oluşturduğunuz için teşekkür ederim.

Basit veritabanı projeleri yazabiliyorum ancak isteğim çok kullanıcılı olması yedekleme yapması yada kullanıcılara bazı haklar sağlaması gerekli değil istediğim sadece bir bilgisayarda tutulan veri tablolarına birden fazla kişinin erişim sağlayabilmesi. bu konu hakkında bildiğiniz alternatifler varsa avantajlarıyla birlikte yazabilirmisiniz. birde sql server gibi birşey tavsiye edecek arkadaş varsa kullanıcı başına ücret talep edilip edilmediğine dair bilgileri sunabilirse memnun olurum. Tüm arkadaşlara iyi günler dilerim :wink:
Kullanıcı avatarı
altunway
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen altunway »

S.A

Arkadaşım Öncelike Aramıza hoşgeldin..Ağ altında veri paylaşımı

aşagıda anlatılmıştır..Şair abimize teşekkür ederizz :D

viewtopic.php?t=333&highlight=a%F0

Kolay Gelsin..
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

1. altunway'ın da dediği gibi bu konuda makale var.

2. En iyi alternatif Interbase/Firebird. Bu konuda sitede ve forumda makaleler var.

3. SQL veritabanları (Oracle, SQL Server, Sybase vb) genelde 5 kullanıcı olarak satılır ve 5 kullanıcı lisanslı kullanabilir. Her ilave kullanıcı için ek lisans alman lazım. Ürüne göre bu fiyat değişiyor.

Kolay gelsin.