Xprinter 80C manuel kesme yapma

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Bay_Y
Üye

Re: Xprinter 80C manuel kesme yapma

Mesaj gönderen Bay_Y »

Herkese kolaylıklar diliyorum. Bu yazıcı ile ilgili bir sorunla karşılaştım fikrinizi almak istiyorum.
Usb den bağlandığında veya Ethernetden bağlı iken bir sorun yok fakat seri port ile bağlandığında yazıcı aşırı derecede yavaş , yani sanki kelime kelime yazıyor gibi 1 satır tahmini 2 -3 sn sürüyor bunun bir nedeni var mı ? Bu sorunu nasıl aşabilirim.

Teşekkürler.
ertank
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen ertank »

Sorunun ne olduğunu bilemiyorum. Ancak, Ethernet ve USB veri iletişim hızları Seri Porta göre çok daha yüksek. Belki bununla ilgili olabilir.

İstanbul Anadolu yakasındaki "Perkon" firması ile iletişime geçmenizi tavsiye edebilirim.
Bay_Y
Üye

Mesaj gönderen Bay_Y »

teşekkürler.
Tufanbeyi
Üye

Mesaj gönderen Tufanbeyi »

Hayırlı Günler,

Ben Bir adet ( Xprınter XP-Q900 Thermal Seri + USB + Ethernet 300 mm/sn 203 DPI Fiş Yazıcı ) aldım.
Kurulumunu Yaptığımda yazıcı olarak ( XP-80C ) görünüyor. Bende ERP progma var ve kullanıyorum.
Deneme yazısı yazdırıyorum yazıyor ve fişi otomatikmen kesiyor. Lakin İşlem yapıyorum ve müşteriye vereceğim
alışveriş fişini yazdırıyorum yazıyor ama otomatik kesme olmuyor, bende mecburen makas ile kesiyorum.
Benim anladığım kadarıyla ERP kesme komutu yollamıyor. ERP'yi tasarlayan satın aldığım şahıs ise başka marka tavsiye ediyor
Özellikle Sevoo markayı tavsiye etti. Şuan bir kere ( Xprınter XP-Q900 Thermal Seri + USB + Ethernet 300 mm/sn 203 DPI Fiş Yazıcı ) almışım ve işime yaraması için yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

NOT: Yazıcı Bağlantı noktası USB001 USB ile bağlanıyorum.

Yardımlarınız için şimdiden ALLAH razı olsun.
ertank
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen ertank »

Merhaba,

- Kullandığınız Delphi sürümünü paylaşmamışsınız.
- Yazdırma işlemini ne şekilde yaptığınızı (Printer nesnesini direk kullanma, Fast Report, Quick Report, Report Builder gibi bir rapor aracı ile, vb).
- Bu konu içinde paylaşılan örnek kodları denediniz mi? Sonuç nedir?
Tufanbeyi
Üye

Mesaj gönderen Tufanbeyi »

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته
Öncelikle hayırlı günler dilerim
Benim Kullandığım program ERP ( NBS DİGİTAL ) ben nette araştırırken sizin siteyi gördüm ve yazdım.
TBL_USER_PRINTER Tablosu ise bu şekilde.
Resim

Bilginiz dahilinde yardımcı olabilirsenizde ALLAH Razı Olsun, olamazsanızda ALLAH razı olsun.

Selam ve Dua İle Kalınız Sağlıcakla.
ertank
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen ertank »

Eğer deneme yazısını yazdırdığınız uygulama ERP yazılımı değil başka bir uygulama ise ERP geliştirici firma ile görüşmeniz gerekir.

Siz program geliştirme sitesine soru sordunuz. Varsa ERP uygulamasının soru cevap sitesine bu soruyu sorabilirsiniz. Bu anlamda eğer ERP yazılımı sizdeki yazıcıyı desteklemiyor ise veya ERP yazılımı yazdırma formatını düzenlemeniz mümkün değil ise size önerilen yazıcı kullanmanız gerekecektir.

Diğer taraftan, kağıt kesme çok zor bir işlem değil. Çoğu zaman otomatik gerçekleşen bir işlem. ERP firması ile görüp destek alırsanız sorunu çözebilirler diye düşünüyorum.
guzella
Üye

Mesaj gönderen guzella »

Merhaba benzer sorun yaşıyorum, Xprinter xp-q900 model bluetooth fiş yazıcına sahibim. El terminalinde satış programı bluetooth üzerinden yazdırma sağlıyor. Yazdırma da sorun yok ama kesme işlemi çalışmıyor. Farklı uygulamalar kullanıyorum kesme işlevi yapıyor. Kesme işlevi için kullanılan bir kod var mı? Ayrıca yazıcıların bağlantı noktalarında DİP ayarı diye bişey buldum. Buradan kesme ON konumuna alınırsa sürekli olarak kesme işlevi yapar mı?