[dcc32 Fatal Error] F2039 Could not create output file

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
izmirlikemal
Üye

[dcc32 Fatal Error] F2039 Could not create output file

Mesaj gönderen izmirlikemal »

Delphi XE10.1 Kullanıyorum. Yazmak da olduğum programı ilk 'Run' ladığımda program normal işlevini yerine getiriyor. Ancak yazım esnasında yanlış kod yazımını düzeltip tekrar çalıştırdığımda ise Yukarıda başlıkda vermiş olduğum hata mesajı ile karşılaşıyorum.
Net de çeşitli yerlere baktığımda doyurucu bir cevap alamadım. Hemen hemen her delphi ile ilgili sitedeki yorumlarda herkes bir şeyler yazmış. Ama kesin sonuca ulaşabileceğimiz bir yanıt bulamadım. Bir sitede Programın bulunduğu dizindeki Debug klasörünün içindekileri sil çözüm budur demiş.
Silmeye çalıştığımda da .dcu uzantılı dosyalar siliniyor ancak programın kendisi silinmiyor. .PC yi oturumu kapat seçeneği ile tekrar açtığımda silme işlemi gerçekleşiyor. Delphi XE10.1 i çalıştırıp söz konusu programı çalıştırdığımda ise yukarıda anlattığım süreçler tekrar devam ediyor.
" Allah aşkına" konuya çözüm bulan arkadaşlarımın bu mesajımı yanıtlamasını can'ı gönülden arzu ediyorum. Hepinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum.
Lord_Ares
Üye

Re: [dcc32 Fatal Error] F2039 Could not create output file

Mesaj gönderen Lord_Ares »

Hatanızla ilgili ekran resmi paylaşırsanız fikrimiz olur. Bu şekilde sizi anlayamayız.. Yukarıda yazdığınıza bakarak tahminim , denetim masasından uac devre dışı bırakın ve bilgisayarı yeniden başlatın. En azından winsdows izinlerine takılmadığından emin oluruz. Hala hata devam ediyorsa paylaştığınız resme göre fikrimizi söyleyebilelim.
izmirlikemal
Üye

Konu ile alakalı resimlerin linklerini yazdım, https://i.hizliresim.com/vbWZyR.png diğer resim adresi ise https://i.hizliresim.com/1LON7D.png
ertank
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen ertank »

Merhaba,

Acaba hangi dosyayı oluşturamıyor derleyici? Biraz daha detay paylaşabilir misiniz? Uygulamanız hata mesajı verdikten sonra ekrana pencere gelmiyor ancak arka planda çalışmaya devam ediyor olabilir mi? Böyle ise derleyici yeni exe dosyasının üzerine yazamayacaktır.
izmirlikemal
Üye

Şimdi Delphi 10. 1 programını açıp ilgili dosyanın derlemesini yapacağım. Aldığım iletileri de burada paylaşacağım.
1- Programı Welcome sayafasında ki
"Recent Project" sayfasından seçtim. Project Maneger sekmesinde listelendikden sonra F9 tuşuna basarak yazmış olduğum programın proje dosyasını
çalıştırdığımda Hiç bir problem olmadan çalıştı(Bu programı daha önce Delphi 2010 da defalarca sorunsuz çalıştırdım.).
2- İkinic kez çalıştırdığımda bundan önceki iletimdeki 2. resim linkindeki mesaj geldi ve Derleyicinin Message(Alt sağda) sekmesinde ise https://i.hizliresim.com/oj4409.png linkindeki mesajı aldım.
Kütfen yardımcı olurmusunuz.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

"Could not create output file" hatasını genelde .exe açık olduğu zaman veriyor. Windows kullandığı için Delphi üzerine yazamıyor.

Görev yöneticisinden uygulamayı sonlandırıp, yeniden deneyin. Diğer hatayla ilgili fikrim yok.

Kolay gelsin.
ertank
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen ertank »

Uygulamanız kapatıldığı zaman ya kapanması uzun sürüyor ya da bir sebepten düzgün kapatılmıyor sanırım.

- İkinci defa F9 tuşuna basmadan önce Görev Yöneticisi (Task Manager) içinden detaylar kısmından kaysayi.exe uygulamasının hafızada yüklü olup olmadığını kontrol edin.
- Bunun dışında, bazı firewall uygulamaları internete hash bilgisi gönderip cevabını alana kadar (uygulamanın zararsız olduğunu anlayana kadar) uygulamanın üzerinde değişiklik yapılmasını engeller. Eğer bilgisayarınızda ekstradan yüklü bu tarz bir firewall/anti-virüs uygulaması varsa bir de ilgili uygulamayı devre dışı bırakarak deneyin.
satiuqea
Üye

Mesaj gönderen satiuqea »

Resimdeki olay benim sürekli yaşadığım bir durum.
Exe'yi oluşturamadığı hatası vermekte exenin çalıştığını sanıyor her ne sebepten ise
Rad Studio'yu görev yöneticisinden kapatıp baştan çalıştırmak zorunda bırakıyor çünkü exe fiziksel olarak görünmüyor.

Bu olaya çözüm bulan arkadaş çok sevaba geçer bende çok sık oluyor.
ertank
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen ertank »

Merhaba,

Farklı bir bakış açısı ile düşünün. Bu sitedeki sayısı belki 100'den fazla kişide bu sorun yok sadece sizde var. Acaba bilgisayarınızda bu kişilerde olmayan hangi uygulama yüklü olup bu soruna sebep oluyordur?

Örnek olması açısından: Benim başıma Comodo Firewall yükledikten sonra gelmeye başlamıştı mesela. Ayarlarını düzenledikten sonra sorun kalmadı.
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Mesaj gönderen freeman35 »

exe nin oluştuğu folder daki permission ları kontrol ettiniz mi? anti virüs vs kontrol ettiniz mi? ve exe initialization yada form create lerinde yada kullandığınız bir component create sırasında bir şey arıyor olabilir mi?
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!
Kullanıcı avatarı
loaded
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen loaded »

Selam
Birde şunu deneyebilirsiniz, bende sorunu çözdü.
Services.msc den ulaşacağınız Uygulama Deneyim servisi devre dışı ise öncelikle otomatik moda alıp ardından başlat yapıp çalıştırmalısınız.
Kalk ve işe yarar bir şey yap! Çünkü Allah (c.c.) yeniden başlayanların yardımcısıdır.