Kod İmzalama Sertifikası Kurulumu

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
abdullahcetinel
Üye

Kod İmzalama Sertifikası Kurulumu

Mesaj gönderen abdullahcetinel »

Delphi XE3 üzerinde geliştirmekte olduğum programımı smart install maker ile paketliyip dağıtımını yapıyorum. Bilinmeyen Yayımcı uyarısı aldığım için e-tuğra firmasından kod imzalama sertifikası satın aldım. Fakat bunu nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Delphi XE3 üzerinden mi yoksa paketleme işlemi esnasındamı bu sertifikayı yükleyelebilirim yada 3. parti bir uygulama varmıdır? E-tuğra firması yardımcı olamadı. Yardımlarınızı bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Re: Kod İmzalama Sertifikası Kurulumu

Mesaj gönderen SimaWB »

SignTool.exe ile imzanızı istediğiniz bir programa ekleyebilirsiniz.
Burada biraz bahsedilmişti.
There's no place like 127.0.0.1
abdullahcetinel
Üye

Verdiğiniz linkte free imza dan kaynaklı genelde sorunlardan bahsedilmiş. Ben E-tuğradan sertifikamı aldım. Fakat signtool ile imzalamayı yapamadım. windows sdk indirin deniliyor her yerde indirdim kurdum işlwtim sistemim windows 10 cmd ye girip ilgili kodları yazdığımda hata veriyor.
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SimaWB »

Verdiğim linkte SignTool.exe nasıl kullanılır örneğini Sn. mrmarman vermiş.

SignTool'un kendi sayfasında da gerekli bilgiler var.

Öncelikle SignTool'u bilgisayarınıza indirmelisiniz. Sizin de yazdığınız gibi Windows SDK içinde gelen bir araç. Ondan sonra sizin elinizdeki sertifika dosyasının türüne göre yapacaklarınız değişir. PFX uzantılı dosyanız varsa SignTool ile istediğiniz programı imzalarsınız. PVK uzantılı dosyanız varsa Pvk2Pfx ile bunu PFXe çevirmelisiniz...
There's no place like 127.0.0.1
abdullahcetinel
Üye

Sorunum çözüldü. https://www.digicert.com/util/DigiCertUtil.zip Linkindeki Digicert uygulaması ile uygulamaları imzalamak çok kolaymış. Signtool hata vermeye devam ediyor. Ayrıca Digicert ile kod yazmaya gerek yok aynı anda birden fazla uygulamayı imzalayabiliyorsunuz. Yardım için teşekkürler.
goabdullah
Üye

Mesaj gönderen goabdullah »

Aşağıda kullanımla ilgili bir örnek gönderiyorum. Ben şuan uygulamalarımda kullanıyorum.

Kod: Tümünü seç

"c:\Program Files (x86)\Microsoft SDKs\Windows\v7.1A\Bin\signtool.exe"  sign /a /d "Uygulama Adı" /du "" /f "C:\Cert\SSL.pfx" /p "1234" /t "http://timestamp.verisign.com/scripts/timstamp.dll" "G:\uygulama.exe"
Kolay gelsin.
nodetail
Üye

Mesaj gönderen nodetail »

merhaba ben teknolojiden oldukça uzak kalmışım benim şuan baktığım konular yıllar önce konuşulmuş ama ben yeni el atabildim. burada zaman sunucusu artık çalışmıyor güncel kullanabileceğimiz bir zaman sunucusu var mı yoksa artık bu teknoloji çok çok eskide kaldı yeni yöntemler mi var yardımcı olabilirseniz sevinirim.