Delphi Sürümlerinde Yapılan Uygulamalarda 3 Antivirüs'ün Virüs Tepkisi Vermesi

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
hbadem
Üye
İletişim:

Delphi Sürümlerinde Yapılan Uygulamalarda 3 Antivirüs'ün Virüs Tepkisi Vermesi

Mesaj gönderen hbadem »

Merhaba arkadaşlar ben hem delphi 7 hemde delphi xe8 kullandım şu anda xe8 kullanıyorum. Sorun şu ki yaptığım uygulamalar 360 Total Security başta olmak üzere 3 antivirüs programı virüs olarak görüyor ayrıca bazı bilgisayarlarda chrome virüs algılıyor :oops:

Nedeni ne olabilir? Böyle bir sorun sizde de var mı?

Saygılarımla
Halil Badem
Fikrimden geceler yatabilmirem
Bu fikri başımdan atabilmirem
Neyleyim ki sene çatabilmirem

Ayrılık, ayrılık aman ayrılık
Herbir dertten olar yaman ayrılık

Uzundur hicrimden gara geceler
Bilmirem men gidim hara geceler
Vuruptur gelbime yara geceler

Her bir dertten olar yaman ayrılık...
Kullanıcı avatarı
hbadem
Üye
İletişim:

Re: Delphi Sürümlerinde Yapılan Uygulamalarda 3 Antivirüs'ün Virüs Tepkisi Vermesi

Mesaj gönderen hbadem »

Olası çözüm adımları;

Belki kaçıncı format atışım ama bununla ilgili olmayabilir...

Siz yinede bi format atın temiz olsun :)

Programınız Options bölümünde Company Name, Product Name gibi yerleri doldurun ve virüs taramasına gönderin bende şu anlık bir sorun yok

- Saygılarımla Teşekkürler
Fikrimden geceler yatabilmirem
Bu fikri başımdan atabilmirem
Neyleyim ki sene çatabilmirem

Herbir dertten olar yaman ayrılık

Uzundur hicrimden gara geceler
Bilmirem men gidim hara geceler
Vuruptur gelbime yara geceler

Her bir dertten olar yaman ayrılık...
Ahmet Bilgehan
Üye
İletişim:

Re: Delphi Sürümlerinde Yapılan Uygulamalarda 3 Antivirüs'ün Virüs Tepkisi Vermesi

Mesaj gönderen Ahmet Bilgehan »

Bendede oldu kurdugun delphilerde virus var Tahmin edersem hiç biri lisanslı degil . yazdıgın programlara virüs ekliyor kurulum dosyalarının temizini bulmaya çalış
m_yaprakci

Mesaj gönderen m_yaprakci »

genelde networkle çalısan bileşenlerde (indy, intraweb, farklı bir servera bağlı ado vs.) compile esnasında bazı işe yaramaz virüs programının hata vermesi doğaldır. Çünkü compile esnasında bir executable dosyada (proje exe dosyasında) değişiklik yapılır ve bu virus programlarının "güya" sezgisel tarama olayını tetikler. Bu nedenle projeyi compile ederken virus programlarını geçici olarak devre dışı bırakmak gerekebilir.
Ama siz compile esnasında değil de sonradan virüs uyarısı alıyorsanız muhtemelen bilgisayarınızda virüs var ve yeni oluşturduğunuz proje exe'sine kendini anında gömüyor demektir.
Öncelikle kendi bilgisayarınızda virüs taraması yapmalısınız.
F-secure online scanner (internet explorerdan çalıştırın) benim favori online virus tarama yazılımımdır. Tavsiye ederim.
Yukarıda diğer üyelerinde belirttiği gibi delphi kurulum dosyanızda da olma ihtimali oldukca yüksek.
Kullanıcı avatarı
Lost Soul
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lost Soul »

Aslında programın totalvirus tarzı bir sitedeki sonucunu paylaşsaydnız cevap verilmesi kolay olurdu.

Olası sebepler:
1. Pas dosyası virüsü olabilir
2. Programınızda keylogger, guardian tarzı bir algoritma yazdığınız için bunu şüpheli olarak algılamış olabilir
3. Indy bileşenlerinden birisinin kulandığı sistemi şüpheli görmüş olabilir.
4. Aspack tarzı bir program ile exe boyutunu düşürmeye çalışmış veya kodları karıştırmış iseniz bu algoritmayı şüpheli görmüş olabilir.