DevExpress VCL

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
brs
Üye

DevExpress VCL

Mesaj gönderen brs »

Merhaba, DevExpress VCL 14.1.2 XE7 install ettim ve projeme dxGaugeControl ekledikten sonra run dediğimde

File not found: 'C:\Users\Dilo\Documents\Embarcadero\Studio\Projects\cxGraphics.dcu' hatası alıyorum bu durumu nasıl çözebilirim?
İşi bilen yardım eder, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan ise çamur atar...
Kullanıcı avatarı
fesiharslan
Üye
İletişim:

Re: DevExpress VCL

Mesaj gönderen fesiharslan »

cxGraphics.dcu dosya yolunu (Delpi IDE'si üzerinden) Library'ye eklemeniz gerekir.
Kullanıcı avatarı
brs
Üye

Mesaj gönderen brs »

Genelde klasik delphi ile bu zamana kadar işimi görüyordu ilk defa DevExpress yükledim, Rica etsem daha ayrıntı verir misiniz...
İşi bilen yardım eder, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan ise çamur atar...
thelvaci
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen thelvaci »

Tools\Options\Environment Options\Delphi Options\Library -> Library Path
thelvaci
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen thelvaci »

Muhtemelen uses kısmına eklediğiniz unitler için derleyici Not found diyordur. Bu neden ile ilgili unitlerin diskte nerede olduklarını tespit edip ilgili klasörleri bir önceki mesajımda belirttiğim yere eklemelisiniz. Böylece derleyici ilgili unit'leri bulabilecek ve mutlu olacaktır.
Kullanıcı avatarı
brs
Üye

Mesaj gönderen brs »

Sorunu çözmüştüm, Bilgilendirme için teşekkür ederim...