İnstagramı neden açamıyoruz

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Lord_Ares
Üye

İnstagramı neden açamıyoruz

Mesaj gönderen Lord_Ares »

Webbrowser ile instagram ana sayfasını açmaya kalktığımızda bomboş bir sayfa geliyor. Ne hata veriyor nede tek bir satır yazı görünüyor. Sebebini bilen var mı . Webbrowser User agent değiştirmeme rağmen yinede ana sayfasını açamadım
Kullanıcı avatarı
vkamadan
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: İnstagramı neden açamıyoruz

Mesaj gönderen vkamadan »

merhaba ,
TWebBrowser varsayılanda sistemde hangi İnternet Explorer sürümü yüklü olursa olsun Browser Emulation Mode olarak internet explorer 7 sürümü gibi çalışır, bu durum özellikle JavaScript çalışmasını ciddi şekilde etkiler sorununuz bununla ilgili olabilir,
Eğer projenizin içindeki TWebBrowser in daha farklı bir İ.E sürümü gibi davranmasını isterseniz Registry e proje .EXE adınızla ilişkili olarak kayıtlar eklemelisiniz.

Örneğin ; projeAdiniz.exe isimli proje EXe niz için internet Explorer 9 gibi davranılmasını isterseniz 64bit exe ve 32bit exe niz için aşağıdaki gibi kayıtlar eklemeniz gerekir;

Kod: Tümünü seç

Eğer projenizi 64bit oalrak derlerseniz  
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\MAIN\FeatureControl\FEATURE_BROWSER_EMULATION]
"ProjeAdiniz.exe"=dword:0000270f

Eğer projenizi 32bit oalrak derlerseniz  
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\MAIN\FeatureControl\FEATURE_BROWSER_EMULATION]
"ProjeAdiniz.exe"=dword:0000270f
İyi çalışmalar.
Volkan KAMADAN
www.polisoft.com.tr
Lord_Ares
Üye

Dediğiniz şekilde denemelerde bulundum. 32 - 64 bit her iki şekilde de denedim fakat sonuç alamadım. Durum hala aynı . Dikkatimi çeken kaynak kodun geliyor, hatta pasif durumda scroolbarda çıkıyor fakat sayfa bomboş. Anlamadım gitti. Kaynak koda baktığımda sanırım taracıyı sürümü seçiyor. Eğer öyle ise dediniz şekilde yaptığımda çalışması gerekirdi çalışmadı. Delphide bu webbrowser eksikliklerinden çektiğimiz kadar hiç bişeyden çekmedik sanırım :)))

Kod: Tümünü seç

<!--[if lt IE 7]>      <html lang="tr" class="no-js lt-ie9 lt-ie8 lt-ie7 not-logged-in "> <![endif]-->
<!--[if IE 7]>         <html lang="tr" class="no-js lt-ie9 lt-ie8 not-logged-in "> <![endif]-->
<!--[if IE 8]>         <html lang="tr" class="no-js lt-ie9 not-logged-in "> <![endif]-->
<!--[if gt IE 8]><!--> <html lang="tr" class="no-js not-logged-in "> <!--<![endif]-->
    <head>
Lord_Ares
Üye

ilginç hala çözmüş değilim, ne hata var ne de sebebini çözebileceğim nede belirteç. :))
Lord_Ares
Üye

Konu güncel..
Kullanıcı avatarı
greenegitim
Üye

Mesaj gönderen greenegitim »

İnstagram da yapmak istediğiniz nedir hocam instagram api veriyor belki işinizi apiler görür.
Mücadele güzelleştirir!
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

Herkese selam.
Uzun zamandır foruma şöyle bir göz gezdirmekten ileri gidemedim.

Yeni web siteleri script ağırlıklı olduğundan WebBrowser yetersiz kalıyor. Bunu zaten tecrübe ediyorsunuzdur.
Delphi yakasında Explorer dahi olsa harici kaynağa erişim lazım olduğunda TOleControl çerçevesi içine alınarak kullanılır. Bu da dışarıda var olan bazı özelliklerin içeriye kısıtlı imkanlar ile geçmesini sağlar çünkü dışarısı daima gelişmeye açık olduğu halde içerisi o kadar esnek değildir.

Biz zaten WebBrowser'ı kullanırken yeniden HTML Browser yazma gereği olmasın diye basit operasyonlar için kullanıyoruz. Daha detaylı kullanım için chromium (ki hiç kullanmadım) veya explorer'in kendisini (lazım olduğunda bu şekilde kullandım) create edip öyle kullanmayı yeğliyorum.

Öncelikle TWebBrowser'a ihtiyacınız, sadece arka fonda bazı işlemleri yapıyor olmaktan ibaret ise, lazım olduğu durumlar için bir çok kere önerdiğim InternetExplorer'ın bizzat kendisini kullanma opsiyonunu hatırlatmak isterim.
:arrow: bkz. bu linkte örnek verdim.
ayrıca aynı örneği farklı bir amaç için :arrow: bu linkte de vermiştim.

olmadı arka planda neler dönüyor olayını form içerisinde pencerede görmek istediniz onu da örnekledim.
:arrow: Onu da bu linkten hatırlatmama izin verin.

Şimdi bu mihmalde çözümlerinizi yeniden değerlendirin.
Resim
Resim ....Resim
Lord_Ares
Üye

İlginiz ve cevaplarınız çok teşekkür ediyorum. Amacım sosyal paylaşım sitelerini bir araya toplayıp gösteren tek bir uygulama yapmaktı. Böyle bir sorunla karşılaşınca da aklımdan " Böyle durumlarda ne yapacağım ? " sorusunu çıkaramadım ve sebebini , çözümünü öğrenmek istedim. Çünkü bu tür olaylar sadece bahsi geçen site için geçerli değil. Bir çok sitede karşıma çıkıyor. Çözüme giderken de sayın Mrmarmanın bana öğretisi olan "Mümkün olduğunca harici bileşen kullanmamak" şeklinde ilerlemekteyim. Sayın Mrmarman üstadım yine "neyi, neden yapıyor" şeklindeki bu öğretici açıklaman için çok teşekkür ediyorum. İnanın gerçek hayatta tanışıp elini sıkmak ve teşekkür etmek istediğim nadir insanlardan birisiniz.
Örnekleri hemen inceliyorum.
Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

Rica ederim. :idea:
Bu arada yine de teknik olarak harici bileşen kullanmak sayılmaz. Çünkü TWebBrowser da halihazırda InternetExplorer kullanan aracı bir bileşen.
Biz aracıyı ortadan kaldırıp direkt kaynağa odaklanmış oluyoruz. :)
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
vkamadan
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen vkamadan »

Muharrem bey merhaba ,
TWebBrowser yerine i.e penceresi (OLe Control) ni önerdiğiniz belirttiniz, TWebBrowser.OleObject.Document ın sundukları ile sizin örnekteki
IEpp := CreateOleObject('InternetExplorer.Application');
IEpp.Document in sundukları arasında bir fark var mı? ciddi anlamda TwebBrowser odaklı çalışma yapıyoruz anlamlı farklar varsa yöntemlerimizi değiştireceğiz.
iyi çalışmalar.
Volkan KAMADAN
www.polisoft.com.tr
gaus
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen gaus »

Merhabalar,
Instagram TWebBrowser nesnesinde açılamaz.
Nedeni ise şudur.
Scriptler buna izin vermez.Herhangi bir instagram sayfasını embedlemek istiyorsanız Instagram Embed apisi mevcut yok profil görüntüleme, resim görüntüleme gibi işlemler için Instagram Developera üye olup oradan josnlar çekeceksiniz.
Bu Instagram sitesinin bir politikasıdır
Kolay gelsin.
Lord_Ares
Üye

Teşekkürler bunu da öğrenmiş olmam iyi oldu. Bu apiyi de inceleyeceğim