server sisteme login olacak, client lar bağlanarak kullanacak. fikirlerinizi bekliyorum.

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
ugorkem
Üye

server sisteme login olacak, client lar bağlanarak kullanacak. fikirlerinizi bekliyorum.

Mesaj gönderen ugorkem »

Başlığın karışık ve kafa karıştırıcı olduğunun farkındayım ama size şu şekilde anlatabilirim:

- lisanslı 1 üyeliğimiz var ve tek bilgisayarda hesap açılabiliyor.
- yazacağım webbrowser veya başka bir uygulama ile server da bu üyeliğe giriş yapılacak.
- client uygulama server a bağlanarak, farklı sekmelerde çalışıyormuş gibi işlem yapacak. (uzak masaüstü kullanır gibi)

Bu konuda fikirlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.
Şimdiden yardımlarınız için Teşekkürler.
ikra
Üye

Re: server sisteme login olacak, client lar bağlanarak kullanacak. fikirlerinizi bekliyorum.

Mesaj gönderen ikra »

Nerede takildiniz? Hata mesaji nedir?
kıdemsiz üye
ugorkem
Üye

Re: server sisteme login olacak, client lar bağlanarak kullanacak. fikirlerinizi bekliyorum.

Mesaj gönderen ugorkem »

önce session kopyalamayı denedim ama başarılı olmadı.
Sonra bir httpserver yazdım ve üzerine webbrowser ile siteyi çektim(her client için webbrowser dinamik oluşturuldu) client a webbrowser kodlarını gönderdim ama onda da çok başarı yakalayamadım. Özellikle dosya yüklemelerinde.

Takıldığım nokta aklıma yeni bir çözüm gelmemesi, yeni fikirler arayışı içindeyim. Her türlü öneriyi değerlendirmeye açığım.

Teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen G.Arkas »

:) Bu web uygulaması sizin değil anlaşılan ve siz tek lisansa sahip olduğunuz için bu lisansı diğer bilgisayarlarda da kullanmak istiyorsunuz? Doğru mu?

Cevap: Yapamazsınız. Web uygulamalar lisanslama işlemini kullanıcı bazlı yaptılarsa bunu aşmanın bir yolu yok. Kullanıcı tek sonuçta. Eğer aynı kullanıcı 2. Defa login olursa ilk oturum otomatik kapanacak şekilde yazmışlardır. (Bkz. Facebook) Hee facebook aynı anda izin veriyor ama size soruyor bunu. Izin vermezseniz bağlatmaz. ;) Belki cockie hijacking yapabilirsiniz ama emin değilim. Biraz kali linux a bakın. ;)
Resim
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Mesaj gönderen freeman35 »

neden o şirketle dialoğa girmiyorsunuz da belkide kabul etmeyecekleri şeylerle uğraşıyorsunuz? Forum kurallarını okudunuz mu?
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

GİB'in e-fatura portalini kullanmaya çalışıyor olabilir.
hakanharbeli
Üye

Mesaj gönderen hakanharbeli »

sistemin kaynak kodunu görüntüle.. login kısmında güvenlik kodu istemiyorsa, editlerin name="falanfilan" olup olmadıklarına bak submit butonunun da name'i varsa. server kısmına webbrowser at. webbrowserın bazı kodları vardı buradaki hocalar bilir webbrowser.document gibi birşeydi bu kod yardımıyla login yaptırabilirsin. Yani clientten komut göndererek login yaptırabilirsin. Login kolay peki daha sonra ? ne yaapacaksın? diğer yapacağın işlemlerinde kaynak kodunda name'ler tanımlı olmalı.. eğer tanımlı değilse tek tavsiyem teamviewer kolay gelsin