komut gönderirken asılı kalma sorunu

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
seci20

komut gönderirken asılı kalma sorunu

Mesaj gönderen seci20 »

merhaba ustalarım sorunum söyle.şimdi normalde cmdden adb shell komutu gonderıp enterlayıp ardından ıslemlerı yapabılıyorum sorunsuz ama delphide bunu başaramıyorum en başa sarıyor sureklı olarak yanı ornek olarak gosterırsem soyle gosterım

Kod: Tümünü seç

Cmdxcx('adb shell ');
yaptıgımda bu burda asılı kalıyor sonlardırdıgımdada kaldıgı yerden devam etmıyor.normalde şu sekılde girdiğimdede sorun yasamıyorum mesela androidde herhaldegi bir program calıstırıcagım zaman.

Cmdxcx('adb shell su -c "data/local/tmp/AT" ');
şeklinde girdiğim program calısıp kodları girmem gerek ama form donuyor donmasını engellesemde kodun devamını yazamıyorum. orneğin su bıcımde yaptıgımda sistem dosyası bulunmuyor oluyor

Cmdxcx('adb shell ');

Cmdxcx('su ');

Cmdxcx('data/local/tmp/AT ');
şeklinde gırersemde sistem dosyası bulunmuyor oluyor.yanı kodları alt alta gırmem lazım ama her seferınden bastan baslıyor kaldıgı yerden devam etmıyor.yardımcı olursanız cok sevınırım sımdıden cok tesekkur ederım....
speed60
Üye

Re: komut gönderirken asılı kalma sorunu

Mesaj gönderen speed60 »

tam emin değilim ama benim bildiğim ADB deki Shel komutunun hayali bir örnek başlattığıdır
seci20

Mesaj gönderen seci20 »

speed60 yazdı:tam emin değilim ama benim bildiğim ADB deki Shel komutunun hayali bir örnek başlattığıdır
hayali derken hocam ?
seci20

Mesaj gönderen seci20 »

ustalarım malesef cozumunu daha bulamadım gören duyan bilen bir ustamız varmıdır acaba ?
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

Sorunun Cmdxcx procedurundedir. Bekletici unsur orasıdır.

Muhtemelen konsola kod gönderip bekleyip konsol kapanınca dön demişsindir. Ancak konsol sen exit olana kadar açık olduğu sürece sonsuz bir bekleyiş içindedir.

Sana vizyonu çizmeye gayret ettim, umarım anlaşılır olmuştur. Çözüm için önce problemi anlaman ve adını koyman lazım.

Başarılar.
Resim
Resim ....Resim