Pdf Yazdırma hk.

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
isoaltunay
Üye

Pdf Yazdırma hk.

Mesaj gönderen isoaltunay »

Merhaba kolay gelsin elimizde 200 e yakın pdf var bunları tek seferde klasörü seçip ilk sayfaları hariç diğer sayfalarını yazdırma nasıl yapılabilir olabilirmi?
Kullanıcı avatarı
Kuri_YJ
Moderator
İletişim:

Re: Pdf Yazdırma hk.

Mesaj gönderen Kuri_YJ »

Selamlar,

Bir tane PDF Reader component ile, seçilen directory'deki PDF dosyalarını yüklersiniz. Muhtemelen bu PDF Componentinin yazdırma fonsiyonu da vardır. Oradan da print ettirebilirsiniz. Yalnız amacınız bir PDF Reader yapmak mı yoksa sürekli böyle baskı yapmasını istediğiniz klasörler mi mevcut?

Kolay Gelsin
Kuri Yalnız Jedi
Harbi Özgürlük İçin Pisi http://www.pisilinux.org/
isoaltunay
Üye

Mesaj gönderen isoaltunay »

Amacım Klasörün içinde oluyor pdf dosyaları bana ilk sayfaları lazım değil her seferinde tek tek içini açıp yazdırma ayarlarından ilk sayfa hariç seçmem uzun zaman alıyor bu işim sürekli oluyor, 200-300 pdf dosyası yani haftada 2-3 kere diyelim. böyle klasörü seçerek veya topluca seçerek yazdırmak istemiştim.
Kullanıcı avatarı
ovural
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ovural »

SumatraPDF diye arat internette indir .. alttaki batchfile i kendine göre düzenle .. websayfasında yardım menüsü mevcut ..

alttaki kod belirttigin klasördeki tüm PDF leri 2.sayfasından itibaren varsayılan yazıcıya gönderir ..
-print-to-default yerine -print-to "YazıcıAdı" şeklinde yaparsanda belirttiğin yazıcıya gönderir

Kod: Tümünü seç

set "dir1=C:\Report\Fine\" 
FOR %%X in ("%dir1%*.pdf") DO ( SumatraPDF.exe -print-to-default -print-settings "2-1000" "%%~dpnX.pdf")
Kim ilim öğrenir sonra da onu gizlerse âhirette onun ağzına ateşten bir gem vurulur. (Hadis-i Şerif)