Delphi soap server

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
tuna
Üye

Delphi soap server

Mesaj gönderen tuna »

Merhaba, Delphi ile sopa server yazıyorum.
Soap server yazma konusunda hiçbir sıkıntım yok fakat şöyle bir problemim var.
Kayıt ekle diye bir metodum var bu metod içinde bir nesne create ediyorum bu login oluyor vs.
Ama ben her kayıt ekle dediğimde bu nesne yeniden login oluyor ve bu süre uzun olduğu için kullanıcı çok bekliyor.
Ben bu nesneyi bir kere login edip beklemsini ve gelen her çağrıya yanıt vermesini nasıl sağlarım.
Bir firkri olan ve örnek verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Kuri_YJ
Moderator
İletişim:

Re: Delphi soap server

Mesaj gönderen Kuri_YJ »

Selamlar,

Stateless çalışma mantığında iseniz bu durumda önceden LOGIN olmuş kişilerin olduğu bir liste tutmanız lazım ve her biri için session (oturum) oluşturmalısınız. Yani her seferinde Önce Login sonra işlem hem gereksiz hem de zahmetli olur. Ben sizin yerinizde olsam orada bu tür bir mantığa giderdim. Özetle bir tane actif haldeki Login userlar için bellekte bir liste gibi bir şey tutarım, gelen sorgu o listede login olmuş kişiden geliyorsa işlemi yapıp geri yanıt döndürürüm.

Tabi bu önerdiğim, sizin yukarıda basitçe anlattığınız uygulamaya istinaden söyleyebileceğim basit bir çözüm. Ama detay bilgi verirseniz belki başka bir şey söylenebilir.

Kolay Gelsin
Kuri Yalnız Jedi
Harbi Özgürlük İçin Pisi http://www.pisilinux.org/
Kullanıcı avatarı
tuna
Üye

Re: Delphi soap server

Mesaj gönderen tuna »

Merhaba. Konuyu viewtopic.php?f=2&t=31714 buradan devam ettim. Sağolsun Muharrem hocam çok yardım etti.
Orayı incelerseniz bana yardımcı olabilirsiniz.

Şimdiden teşekkürler.