Toplu Kurs Etkinliği

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
thelvaci
Kıdemli Üye
İletişim:

Toplu Kurs Etkinliği

Mesaj gönderen thelvaci »

Arkadaşlar uzun senelerdir gitmek istediğim bazı kurslar var C & Sistem Programcıları derneğinde. Ne dersiniz, topluca eğlenceli ve öğretici bir kurs olayına katılalım mı ;)

Benim gitmeyi istediğim kurslar aşağıdaki sıralamada:
thelvaci
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: Toplu Kurs Etkinliği

Maaşallah, maaşallah. Anlaşılan hiçkimsenin kursa gitmeye ihtiyacı yok, herkes herşeyleri biliyor mübarek :shock: Öğrenmeye olan azminize hayran oldum arkadaşlar, böyle devam edin :bravo:
Kullanıcı avatarı
esistem
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen esistem »

Tuğrul hocam kurslar çorlu'da olsa katılayım hiç düşünmeden :)
Kullanıcı avatarı
adelphiforumz
Üye

Mesaj gönderen adelphiforumz »

Selam Tuğrul hocam
Kursa gitmesine gidelimde bu kurslar çok uzun soluklu kurslar
bu kursları almaya kalkarsak en azından bitene kadar herhalde ben emekli olmuş olurum. :)
dernekten zamanında enaz 2-3 yıl kurs almış biri olarak bunları söylüyorum
Dernekte eğitim veren insanlarda işini çok iyi bilen ve değerli kişilerdir.
onlarada nezninizde buradan teşekkür ederim.
Ehil olmayanlara sabretmek ehil olanları parlatır.
Akıllı birisinden gelen cefa, bilgisizlerin vefasından iyidir.
Bilgiye ulaştı mı ayak, kanat olur
Biz insanı kıyafetiyle ağırlar bilgisiyle uğurlarız.
Mevlana
ikra
Üye

Mesaj gönderen ikra »

biri corluda, biri istanbulda, biri izmirde. bu sekilde kurs zor gibi görünüyor.
viyanada yapalim tugrul abi. hem herkese yakin olmus olur : )
kıdemsiz üye
Lord_Ares
Üye

Mesaj gönderen Lord_Ares »

thelvaci yazdı:Maaşallah, maaşallah. Anlaşılan hiçkimsenin kursa gitmeye ihtiyacı yok, herkes herşeyleri biliyor mübarek :shock: Öğrenmeye olan azminize hayran oldum arkadaşlar, böyle devam edin :bravo:
Tabi ki böyle bir etkinliği isterim lakin imkan ve şartlarım desteklediği sürece. Fakat imkanlarım elvermediği için yukarıdaki siteminize katılmıyor sizden bunu duyduğuma üzülüyorum. Benim şartlarımda olanların bu sözünüzü hak etmediğini düşünüyorum.

Saygılarımla
thelvaci
Kıdemli Üye
İletişim:

Lord_Ares yazdı:
thelvaci yazdı:Maaşallah, maaşallah. Anlaşılan hiçkimsenin kursa gitmeye ihtiyacı yok, herkes herşeyleri biliyor mübarek :shock: Öğrenmeye olan azminize hayran oldum arkadaşlar, böyle devam edin :bravo:
Tabi ki böyle bir etkinliği isterim lakin imkan ve şartlarım desteklediği sürece. Fakat imkanlarım elvermediği için yukarıdaki siteminize katılmıyor sizden bunu duyduğuma üzülüyorum. Benim şartlarımda olanların bu sözünüzü hak etmediğini düşünüyorum.

Saygılarımla
İmkanların elvermiyor olması, buradaki mesaja yanıtsız ve ilgisiz kalınmasını haklı göstermiyor maalesef. Öğrenmeye hevesli olan insan 2 gün tamamen boş bırakmazdı burayı. Herneyse, ben anlayacağımı anladım. Eleştirilerimin de yersiz olduğunu düşünmüyorum. 100 okuyan ve 0 yanıt veren olunca; bunun aksini düşünmek için Pollyanna olmak gerekiyor.
thelvaci
Kıdemli Üye
İletişim:

adelphiforumz yazdı:Selam Tuğrul hocam
Kursa gitmesine gidelimde bu kurslar çok uzun soluklu kurslar
bu kursları almaya kalkarsak en azından bitene kadar herhalde ben emekli olmuş olurum. :)
dernekten zamanında enaz 2-3 yıl kurs almış biri olarak bunları söylüyorum
Dernekte eğitim veren insanlarda işini çok iyi bilen ve değerli kişilerdir.
onlarada nezninizde buradan teşekkür ederim.
Aleyküm selam, evet uzun soluklu olması konusunda haklısınız. Ama insan ölene kadar öğrenebilir değil mi ;)
thelvaci
Kıdemli Üye
İletişim:

ikra yazdı:biri corluda, biri istanbulda, biri izmirde. bu sekilde kurs zor gibi görünüyor.
Belki yeterli katılım olur ise; internet üzerinden online kurs verir hocamız, kimbilir ;)
Kullanıcı avatarı
esistem
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen esistem »

thelvaci yazdı:
ikra yazdı:biri corluda, biri istanbulda, biri izmirde. bu sekilde kurs zor gibi görünüyor.
Belki yeterli katılım olur ise; internet üzerinden online kurs verir hocamız, kimbilir ;)
Bu uygun olur işte hocam, lakin onda da gece bana uymaz, gündüz bana hiç uymaz vs.vs. bi ton olay çıkar :)
Mesela ben gündüzleri imkanı yok giremem, gece olursa her gece tek ben olsamda katılırım gerekirse kendime çalar kendim oynarım :)
aLonE CoDeR
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen aLonE CoDeR »

Böyle ithamlarla eleştiri yapma hakkına sahip değilsiniz.
Lord_Ares
Üye

Mesaj gönderen Lord_Ares »

İmkanların elvermiyor olması, buradaki mesaja yanıtsız ve ilgisiz kalınmasını haklı göstermiyor maalesef.
Mesajınızı siz yayınladığınızda seyahatteydim dolayısı ile görme şansım olmazdı. Gördüğümde de yanıtımı verdim. Sebep neden ilişkisini bilmeden suçlamada bulunuyorsunuz. Her konuya yazıldığı gibi anında cevap vermemizi de beklemeniz doğru değil.
Öğrenmeye hevesli olan insan 2 gün tamamen boş bırakmazdı burayı.
Öğrenme hevesimi merak etmeyin, bu foruma üyelik tarihim , mesaj sayım, sorularım yeterince hevesli olduğumu gösteriyor. Bunun hesabınıda size vermem gerektiğini sanmıyor ithamlarınızın kırıcı olduğuna dikkatinizi çekmek istiyorum.
Bu konu tartışmaya seviyesine ulaşmaması içinde , diğer üyelerin affına sığınarak, bu meseja başka yorum yapmayacağımı belirtiriyorum.
Saygılarımla
thelvaci
Kıdemli Üye
İletişim:

aLonE CoDeR yazdı:
Böyle ithamlarla eleştiri yapma hakkına sahip değilsiniz.
Hangi konulara eleştiri yapıp yapamayacağımı size mi danışmam gerekiyor ? Ben öğrenmeye hevesi olmayanlar için bir eleştiri yapmış idim; bu eleştirinin odağına kendinizi alıyorsanız eleştirim size de gelmiş olsun. Kendimizi kandırmada üstümüze diyecek yok. Ayrıca, bunun bir itham olduğuna emin misiniz ? Sanırım forumu yeterince yakından takip etmiyorsunuz.

Beni takip edenler ve tanıyanlar; insanlara faydalı olabilmek için adete çırpındığımı bilirler; bu bağlamda siz de kimi itham ettiğinizin farkında olmalısınız sanıyorum.
thelvaci
Kıdemli Üye
İletişim:

Lord_Ares yazdı:
İmkanların elvermiyor olması, buradaki mesaja yanıtsız ve ilgisiz kalınmasını haklı göstermiyor maalesef.
Mesajınızı siz yayınladığınızda seyahatteydim dolayısı ile görme şansım olmazdı. Gördüğümde de yanıtımı verdim. Sebep neden ilişkisini bilmeden suçlamada bulunuyorsunuz. Her konuya yazıldığı gibi anında cevap vermemizi de beklemeniz doğru değil.
Öğrenmeye hevesli olan insan 2 gün tamamen boş bırakmazdı burayı.
Öğrenme hevesimi merak etmeyin, bu foruma üyelik tarihim , mesaj sayım, sorularım yeterince hevesli olduğumu gösteriyor. Bunun hesabınıda size vermem gerektiğini sanmıyor ithamlarınızın kırıcı olduğuna dikkatinizi çekmek istiyorum.
Bu konu tartışmaya seviyesine ulaşmaması içinde , diğer üyelerin affına sığınarak, bu meseja başka yorum yapmayacağımı belirtiriyorum.
Saygılarımla
Dikkat ederseniz; ben görenlere ve gördükleri halde yorum yapmayanlara yönlendiriyorum eleştirimi. Ayrıce öğrenmeye hevesli olmayanlara yönlendiriyorum, AloneCoder arkadaşımıza da söylediğim gibi; bu eleştiriyi üstünüze alındı iseniz; bu durumda size de gelmiş olsun bu eleştiri; çünkü bu durumda siz de okumuş ve ilgi göstermemişsiniz demektir. (Üstünüze alındığınız için söylüyorum.)

Kişisel olarak öğrenme hevesinizi merak etmiyorum açıkçası; zaten insanlara ne demek istediğimi anlamadı iseniz; yada ne yapmaya çalıştığımı farketmedi iseniz; diyecek pek fazla şey de yok demektir. Kırıcı olduğumdan bahsetmişsiniz; bana kalırsa az bile yazıyorum.

İnsanlara bildikleri yeterli geliyor ise; ne diyeyim; Allah yolunuzu açık etsin demekten başka. Foruma üyelik tarihi yada mesaj sayısı öğrenmeye ve öğrendiklerini başkalarına öğretmeye bir işaret değildir. Buna örnekler fazlası ile var, sizin şahsınıza söylemiyorum; çünkü sizin mesajlarınızı incelemedim bilmiyorum; bir insan yüzlerce mesaj yazabilir buraya ve bu mesajlara verilen cevapları da uygulamasında copy/paste yöntemi ile kullanabilir.

Gerçekten öğrenmeye ve öğretmeye aç olan kişi ise; sorduğu soru hakkında detaylı bir araştırma yapar; onu öğrenir ve daha da güzeli diğer insanların da faydalanabilmesi için sunar. Siz böyle bir insansanız eğer; size sonuna kadar saygı duyarım.
thelvaci
Kıdemli Üye
İletişim:

Ayrıca bir anektod olarak belirtmek isterim ki; 2 gün boyunca 100 gösterim aldığı halde hiç yanıt yazılmamış bir konu; içinde eleştiri barındıran bir mesajın üstüne; bir önceki haline göre yorum yağmuruna tutuluyor. ;)

Bu da sizce; eleştirilere ne kadar kapalı olduğumuzu; gerçeklerden ne denli rahatsız olduğumuzu göstermiyor mu ?