Delphi 7 İle Online Lisans

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
kaan_karabey
Üye

Delphi 7 İle Online Lisans

Mesaj gönderen kaan_karabey »

Arkadaşlar Delphi 7 İle Online Lisans Kontrol Sistemini Nasıl Yapabilirim?
Sevgiler Yalan Olmuş Yalan Sahtekar Bırakıpta Bir Gün Seni Gitmeyecek Mi?
Kullanıcı avatarı
bulutsuzluk_35
Üye
İletişim:

Re: Delphi 7 İle Online Lisans

Mesaj gönderen bulutsuzluk_35 »

genelde şirketlerde her bilgisayarda internet bulunmayabilir.bence en iyi yöntem.
1-Kurumdaki server'da çalıştırmak üzere bir servis yazmalısın ve bu servis senin lisans server programın ile haberleşecek.bağlantı TCP/IP olabilir.
2-Servis clientler ile udp haberleşebilir.Sisteme bağlanan client açılışta bir udp mesajı yayınlar ve cevabını alırsa client'ta program çalışmaya devam eder alamaz ise kendini kapatır.Bağlantı halinde servis client'ların local ip ve bilgisayar adlarını vs tutabilirsin ve misal 5 kullanıcıyı aştığında 6.ya izin vermeyebilirsin.
3-Lisans server programından durdurma işlemi yaptığın zaman servis client'lara kendini kapat komutu gönderir udp ile ve alan program direk kendini kapatabilir.
4-Böylelikle servis kapatılması halinde sistemde kimse programı açamaz
Bu yöntem için yazacağın 2 ayrı uygulama
1-Müüşteri Server'ında çalışacak Servis
2-Sende çalışacak lisans server programı
umarım mantık konusunda fikir vermişimdir.

Kod: Tümünü seç

try
  try
    inc(Bilgi);
  except
    sabir;
  end;
finally
  inc(Mutluluk);
end;
kaan_karabey
Üye

Mesaj gönderen kaan_karabey »

bulutsuzluk_35 yazdı:genelde şirketlerde her bilgisayarda internet bulunmayabilir.bence en iyi yöntem.
1-Kurumdaki server'da çalıştırmak üzere bir servis yazmalısın ve bu servis senin lisans server programın ile haberleşecek.bağlantı TCP/IP olabilir.
2-Servis clientler ile udp haberleşebilir.Sisteme bağlanan client açılışta bir udp mesajı yayınlar ve cevabını alırsa client'ta program çalışmaya devam eder alamaz ise kendini kapatır.Bağlantı halinde servis client'ların local ip ve bilgisayar adlarını vs tutabilirsin ve misal 5 kullanıcıyı aştığında 6.ya izin vermeyebilirsin.
3-Lisans server programından durdurma işlemi yaptığın zaman servis client'lara kendini kapat komutu gönderir udp ile ve alan program direk kendini kapatabilir.
4-Böylelikle servis kapatılması halinde sistemde kimse programı açamaz
Bu yöntem için yazacağın 2 ayrı uygulama
1-Müüşteri Server'ında çalışacak Servis
2-Sende çalışacak lisans server programı
umarım mantık konusunda fikir vermişimdir.
Örnek Bir Program Verebilirmisiniz?Eğer Bu Dediğinizi Yapabilirsem Fikiriniz Güzel.
Ama Ben Online Olarak Yapmak İstiyorum...
Php Var Elimde Ordan Lisans Ekleme gibi Bölümlerini Yapıyorum...

Delphiye Sadece Bağlamam Kalıyor Anlıyamadım Onu da...
En son kaan_karabey tarafından 08 Haz 2015 01:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Sevgiler Yalan Olmuş Yalan Sahtekar Bırakıpta Bir Gün Seni Gitmeyecek Mi?
mehmetantalya
Üye

Mesaj gönderen mehmetantalya »

bunun icin web servis yazabilirsiniz diye dusunuyorum. Yanlis bilmiyorsam Yazılacak bir rest servera php ile client yazarak ta isiniz olur.
ikra
Üye

Mesaj gönderen ikra »

php ile olacaksa eger, form üzerine görünmez bir webbrowser ekleyip programin lisans kodunu post edip geriye dönen sonucu parse ettirin.
kıdemsiz üye
Kullanıcı avatarı
esistem
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen esistem »

Selam,
Ben sayın @ikra nın dediği gibi bir mantıkla çalışıyorum. Program açıldığında bir seri numarası üretiyor, bu seri numarasını web deki php dosyama yolluyor, php de kodu kontrol edip, şu ipli makina şu saatte, şu id ile bağlandı diyorum. Eğer lisans vermek istersem o id yi lisanslı diye onaylıyorum, her bağlandığında mecburen kontrolden geçiyor, lisanslı ise bir kod değilse farklı bir kod gönderiyorum ona göre işlem yapıyor. Kullanılacak Clientlerin hepsinide bu şekilde lisanslayıp her bir cliente senin bağlanman gereken ip şudur diyorum zira serverın ip si sitede kayıtlı oluyor, yani uzak yada yakın ağ farketmiyor, hepsini bu yolla yönlendiriyorum.
Nomercy
Üye

Mesaj gönderen Nomercy »

Bu online lisans hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz?

Bende php dosyasıyla yapacam da nasıl lisans kodunu post yapacam?

Örnek bir kodlama verirseniz sevinirim...

İyi çalışmalar