Reg_Expand_Sz Problemi !

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
spectermun
Üye

Reg_Expand_Sz Problemi !

Mesaj gönderen spectermun »

Arkadaşlar ben bu kodla expand sz oluşturabiliyorum

Kod: Tümünü seç

procedure TForm2.Button1Click(Sender: TObject);
var
reg: TRegistry;
begin
reg := TRegistry.Create;
reg.RootKey := HKEY_CLASSES_ROOT;
reg.LazyWrite := false;
reg.OpenKey('Applications\deneme',false);
reg.WriteExpandString('aa','%1');
reg.CloseKey;
reg.free;

end;
Fakat benim istediğim bu değil örnegin deneme adındaki klasör açıldığında Varsayılan tür REG_SZ benim yapmak istediğim (Varsayılan) REG_EXPAND_SZ varsayılanı reg expand yapak istiyorum bu kod varsayılanın altına ekliyor bunu nasıl aşabilirim ?
spectermun
Üye

Re: Reg_Expand_Sz Problemi !

arkadaşlar sorunu şu şekilde hallettim

Kod: Tümünü seç

procedure TForm2.Button1Click(Sender: TObject);
var
reg: TRegistry;
begin
reg := TRegistry.Create;
reg.RootKey := HKEY_CLASSES_ROOT;
reg.LazyWrite := false;
reg.OpenKey('Applications\deneme',false);
reg.WriteExpandString('', '"c:\Program Files\VideoPlay\" "%1');
reg.CloseKey;
reg.free;

end;

Fakat benim bir sorunum var şimdi sitemizde şaban hocamızın Dosya türü pası kullanıyorum sıkıntı yok dosya türü kaydetti diyor fakat ürüne çift tıklıyorum olmuyor avi dosyasına sağ tuş birlikte aç programı ordan tanıttığımda çift tıklamada açılıyor . Sebebi ne olabilir yada bu avi formatını install exeme buton koyarak nasıl kurulum esnasında tanımlata bilirim ?
spectermun
Üye

Re: Reg_Expand_Sz Problemi !

Konu Çözülmüştür arkadaşlar her yeri didik didik yapa yapa windowsun müdahale ettiği yerleri tespit ettim yapılan exe'lere root ve user da exe ye ait Value açılması lazım ve bununda içine DefaultIcon açılıp varsayılan yere iconun yolu verilmeli artık hangi işlem yapılması isteniliyorsa Örnek veriyorum pdf uzantıları root ve userda bulunan .pdf valuesi içerisinde progid sine applications/exeninadi.exe şeklinde tanımlandığında sistem hep iconu görüyor hemde çift tıklama işleminde senin exen varsayılan program sayılıyor yalnız bu windows 7 için windows 8 de microsft Hash kullanmış onun önüne geçemedim iconlar falan herşey değişiyor fakat varsayılan program windowstan sağ tuşla seçmeden kabul etmiyor sağ tuş olarak seçtiğinde UserChoise ye Hash atıyor belli ki önlem almış kendince bu yapıyı atlatabilen varsa paylaşırsa sevinirim olmadı en son çare cmd ye komut verdirip sağ tuşta ki varsayılanı yap ekranını getirmek olacak.