Yükleniyor Bilgisi

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
pasa_yasar
Üye

Yükleniyor Bilgisi

Mesaj gönderen pasa_yasar »

Mrb;

1. Yaptığım uygulamada google maps üzerinde işaretleme yapılıyor. Uygulama çalıştırıldığında kullanıcı adı ve şifre girdikten sonra haritayı başlat komutu göndermeme rağmen web üzeri olduğu için bazen maps geç yükleniyor böyle olunca diğer çalışan işlemler maps yüklenmeden çalıştığından hata veriyor. harita yükleme komutu verdikten sonra komut gönderildi ise diğer işlemlere başla komutunu veriyorum. Komut gönderilmiş doğru ama işlem bitmemiş. Maps yüklenmesi tamamlana kadar nasıl bekletebilirim. GMLib 1.5 kullanıyorum.

2. Aynı şekilde web sunucudan sorgulama için nasıl yapılabilir acaba. Sorgu sonucu çok olduğunda uzun sürüyor. Sayfa sayfa listeliyorum ama bazen takılıyor. aynı şekilde onda da yükleniyor yazdırıp tamamlanınca işlemlere devam etmek istiyorum.

Bu konuda bilgisi olanlar ve öğrenebileceğim arama komutlarını bilen varsa yazarlarsa sevinirim.
Lord_Ares
Üye

Re: Yükleniyor Bilgisi

Mesaj gönderen Lord_Ares »

Webbrowserla mı yapıyorsunuz anlamadım ama, eğer öyle ise şu konuyu inceleyin derim. Webbrowser ise document complate kısmında uygulayabileceğiniz bir çok yol var. Bu örnekleri html parse diyerek forumda aratırsanız bu eventı kullanabileceğiniz bir çok örnek çıkar.
Kolay gelsin.
viewtopic.php?f=2&t=32318&hilit=documan+complate
Kullanıcı avatarı
pasa_yasar
Üye

Mesaj gönderen pasa_yasar »

Hayır webbrowser ile yapmıyorum. GMlib (Google Map Library) componentini kullanıyorum. ücretsiz bir komponent.
Kullanıcı avatarı
warder
Üye

Mesaj gönderen warder »

http://www.cadetill.com/gmlib_en/
Sayfasında..
TAfterPageLoaded event tanımlanmış. Böyle bir olayı işleyip beklemeye ihtiyacınız var anladığım kadarıyla.
... Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
Mustafa Kemal Atatürk...