Üstdeki Küçült/Ekranı Kapla/Kapat butonlarını Nasil gizliyorduk

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
arifakinti
Üye

Üstdeki Küçült/Ekranı Kapla/Kapat butonlarını Nasil gizliyorduk

Mesaj gönderen arifakinti »

Baslikta yazdigim gibi arkadaslar Üstdeki Küçült/Ekranı Kapla/Kapat butonlarını Nasil gizliyorduk. Joca bir ara göstermişti ama hatırlamıyorum. Yeni basladim delphiye mazur görün
Kullanıcı avatarı
brs
Üye

Re: Üstdeki Küçült/Ekranı Kapla/Kapat butonlarını Nasil gizliyorduk

Mesaj gönderen brs »

Properties den BorderIcons dan yapabilirsin... Bu arada hocana söyle düzgün öğretsin :)
İşi bilen yardım eder, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan ise çamur atar...
arifakinti
Üye

brs yazdı:Properties den BorderIcons dan yapabilirsin... Bu arada hocana söyle düzgün öğretsin :)
Ya o iyi öğretiyor da ben öğrenemiyorum galiba :( aslinda pek çekici gelmiyo delphi. Java ve Php yi zevkle yapiyorum ve gercekten onlar cok kolay buna gore. ama delphi degisik ya alışamıyorum :(
Kullanıcı avatarı
m_ekici
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen m_ekici »

Formun Borderstyle özelliğini de değiştirebilirsin. bsSizeToolWin (Formu resize yapılabilir), bsToolWindow, bsDialog türlerinde kullanıcı formu büyültüp küçültemez.
arifakinti
Üye

m_ekici yazdı:Formun Borderstyle özelliğini de değiştirebilirsin. bsSizeToolWin (Formu resize yapılabilir), bsToolWindow, bsDialog türlerinde kullanıcı formu büyültüp küçültemez.
Teşekkürler hocam onlari denedim bana en uygunu single olanıydı. Onla buyultup kucultemiyor. Ve ekrani kaplada pasif yaptim. Saolun tekrar