TWebbrowser : web sayfasından ileti

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
eren2000
Üye
İletişim:

TWebbrowser : web sayfasından ileti

Mesaj gönderen eren2000 »

Delphi 7 kullanıyorum. Twebbrowser ile veri girişi yaparken uyarı mesajı browser tarfından gönderiliyor. Ekranda pencerenin başlık kısmında web sayfasından ileti diye yazıyor. Pencere içinde mesaj yazıyor, ve sağ alt köşe de Tamam tuşu var. Onnewwindow2 ye Cancel:=True yaptım ve bir çok şey denememe rağmen hiç birine tepki vermedi. Embedded webbrowser ile denediğimde EWB nin onshowdialog fonksiyonu ile messagebox özelliği mesajı yakalayıp etkisiz yapmamı ve benim verdiğim kodları çlıştırmayı sağladı. Ancak ben bunu TWebbrowser ile yapmak istiyorum. YArdımlarınızı bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Re: TWebbrowser : web sayfasından ileti

Mesaj gönderen mrmarman »

Linki görmeden yüzeysel yazıyorum, mesaj diyalog penceresinin windows handle nosunu findwindow ile bulup butona ulaşabilir veya direkt pencerisini kapattırabilirsiniz.

Bu işlem sırasında enable edilecek ve sonunda disable edilecek hızlı bir timer ile yakalama basittir.

Ekranda flicker (mesaj anlık gördü kayboldu) olabilir o kadar ama sorununuzu çözer.

Belki de ApplicationOnMessage ile direkt timera da gerek kalmadan yakalanarak handle edilebilir. Çünkü delphi tarafı bir yazılım bir anlamda.

Belki de mesajı gönderen javascript'i bloke de edebilirsiniz. Kodun gidişatı bilinmeden cevap yazmak zor.
Resim
Resim ....Resim
eren2000
Üye
İletişim:

Re: TWebbrowser : web sayfasından ileti

Mesaj gönderen eren2000 »

Sağol hocam yine imdadımıza yetiştiniz Allah razı olsun. Dediğiniz yöntemleri deneyip sonuçlarını yazarım.