Hook işlemi ile ilgili problemim.

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Shou
Üye

Hook işlemi ile ilgili problemim.

Mesaj gönderen Shou »

Merhaba arkadaşlar ben bir arkadaştan program satın aldımda ve o arkadaşa ulaşamıyorum şimdi benim 2 adet dll dosyam var 1'isi client.dll bu dosyanın içinde aşağıdaki şeyler eklenmiş,

Kod: Tümünü seç

Coded_by_Hooks ve kernel2.dll
Şimdi bu Coded_by_Hooks fonksiyonu benim uokernel2.dll içinde var,

Benim sorunum client.dll normal dosyası client.exe ve bu dosya client.dll'a Coded_by_Hooks fonksiyonu ile uokernel2.dll ikisi beraber çalıştırıyor yani eskiden .exe idi adam onu dll yaptı ve dll içinden inject edıyordu şimdi bu dosya virüs girdi ve benim yeni client.exe'yi aynı şekil client.dll yapıp o işlemi yaptırmam lazım yardımcı olurmusunuz?
En son Shou tarafından 28 Şub 2015 01:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Re: Hook işlemi ile ilgili problemim.

Mesaj gönderen G.Arkas »

Anladığım kadarıyla ".EXE" yi yani programı ".DLL" yani kütüphaneye çevirmek istiyorsun doğru mu?

Bunun için programın ilk satırında ki "program client" yazan bölümü "library client" şeklinde çevirmen yeterli olabilir. Fakat :!: Hook işlemlerinde kütüphane dinamik olarak çalışıyor olması gerekli. Uygulamanın tüm kodunu gönderirsen yardım oluruz İnşAllah.

Kolay gelsin.
Resim
Kullanıcı avatarı
Shou
Üye

Mesaj gönderen Shou »

Evet hocam ama exe programının kaynak kodları olmadığı için o yüzden exe'yi dll ekleyip hook etmiş programcı vede bu dll şuan virüs bulaştı o yüzden yeniden hook etmek gerekıyor ama ben bir türlü başaramadım misal client.exe var bunu client.dll ile xx.dll hook edior xx.dll projesi var ama client.dll yi nasıl exe yi dll gömüp vede onun içinden hook ediyor onu başaramadım öm attım bakarsan sevinirim.
notname
Üye

Mesaj gönderen notname »

yazdığından hiçbişey anlaşılmıo
Kullanıcı avatarı
Shou
Üye

Mesaj gönderen Shou »

notname yazdı:yazdığından hiçbişey anlaşılmıo
Hocam nasıl anlamılmıyor şimdi tekrar anlatayım client.exe die bir program var bu program'a bir dll inject hook işlemi yapılıyor ve bu şöyle oluyor.

Client.exe - Client.dll olarak gözüküyor bunun içinden Ahmet.dll hook ediyor.

Ve şuan'da bu dosya virüs aldı ahmet.dll bende var birde client.exe var bu client.exe yeniden client.dll yapmam gerekıyor umarım anlatmışımdır?