DELPHI RAD Studio XE7 VeriTabanı Hakkında Yardım Lütfen

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Senat0r
Üye

Re: DELPHI RAD Studio XE7 VeriTabanı Hakkında Yardım Lütfen

Mesaj gönderen Senat0r »

veri tabanı bağlantısı için yanlış hatırlamıyorsam fdconnection fdquery fd table gibi nesneler işinizi görecektir her tabloya bağlanabiliyor diye biliyorum Fast report konusunda hiç bir fikriniz olmasa bile Nur içerisinde yatsın Fatih hocamın yazısı var fast reportla ilk rapor diye onu okuduğunuz zaman hiç bir sorun yaşamadan direk raporunuzu oluşturabilirsiniz quick raporttan çok çok kolay
gideceği limanı bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Kod: Tümünü seç

Delete from hayat where cins="çıkarcılar"
tayipk
Üye

Mesaj gönderen tayipk »

xe7 de firedac componenti ile istediğiniz veritabanına çok kolay birşekilde ulaşıp işlemleri yapabiliyorsunuz fastreport konusunda ise quicreporta oranla hem çok daha işlevli çok daha kolay bir raporlama aracıdır. takıldığınız noktada yardımcı olmaya çalışırım müsaitsem bağlantıda alıp göstermeye çalışırım ama ÜCRETLİ değil :) burdaki birçok arkadaş gibi bende bu alanda sadece ve sadece gönüllü bir şekilde dilim döndüğünce yardımcı olmaya çalışıyorum.Herşey para demek değil yardımcı olabildiğim kişinin tek bir duası bana yeter.
Soru Sorarken yazmaya Üşenmeyen Parmaklar Sorunun Çözüldükten Sonra Teşekkür etmeye de Üşenmesin.
tayipk
Üye

Mesaj gönderen tayipk »

dediğim gibi takıldığın noktada bilgim yettiğince dilim döndüğünce her zaman yardım ederim Rabbim sendende razı olsun. Kolay gelsin
Soru Sorarken yazmaya Üşenmeyen Parmaklar Sorunun Çözüldükten Sonra Teşekkür etmeye de Üşenmesin.