Proje Yönetimi: Deploy, Update ve Install yöntemleri hakkınd

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
cengaver
Üye

Proje Yönetimi: Deploy, Update ve Install yöntemleri hakkınd

Mesaj gönderen cengaver »

Merhaba,

Piyasaya program satıp, bu sattığı programların desteğini bir proje yöneticisi program ile yapan arkadaşlara sesleniyorum;

Kısaca derdim şu; Ben yazdığım programın tablo, stored prosedüt ve kullanıcı tanımlı fonksiyonlarını bir veritabanından yönetip projeye özel olarak müşterinin sunucusunda yayınlamak istiyorum. Çıkartacak olduğum güncellemeleri kendi makinemdeki veritabanında tasarlayıp müşterinin veritabanına deploy etmek istiyorum.

Sorum şu;

Bu veritabanı nasıl bir tablo yapısına sahip olmalı, elinizde örnekler var mıdır? Veya bu konuyu anlatan bir mecra biliyor musunuz?

Şimdiden teşekkürler.
En son cengaver tarafından 16 Nis 2014 10:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
selm@n
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: Proje Yönetimi: Deploy, Update ve Install yöntemleri hak

Mesaj gönderen selm@n »

Merhaba ;

Bu konu için en pratik yöntem database'nin script'ni çıkarıp deployment için düşündüğün SERVER'a bir database koyman ve database tüm nesnelerinin script'lerini işlemen, daha sonra database seviyesinde yaptığın Ekleme/Çıkarma/Güncellemelerin script'lerini çıkartıp buraya eklemen, daha sonra bunları kullanıcı database'i ile bir verison numarası ile tutman ve değişiklik varsa script'leri müşterinin database'inde de çalıştırman.
;)