fastreport yatay toplam alma

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
cvheneburi
Üye

fastreport yatay toplam alma

Mesaj gönderen cvheneburi »

merhaba arkadaşlar fatreport ile raporlama yaparken satır değerlerinin toplamını alıp satır sonuna yazdırmak istiyorum mümkün mü acaba yoksa veritabanına mı yazdırmam lazım
tayipk
Üye

Re: fastreport yatay toplam alma

Mesaj gönderen tayipk »

satır toplamlı derekn sonuç itibariyle satıra gelecek veride veritabanından geliyordur diye düşünüyorum eğer öyle ise işleminiz basit. formunuza frxreport frxdataset ekliyorsunuz tasarım aşamasında ekrana sistem metni ekliyorsunuz orda zaten olayın nasıl olduğunu görüyorsunuz size düşen datasetinizi ve matiksel işleminizi seçmek o kadar.
Soru Sorarken yazmaya Üşenmeyen Parmaklar Sorunun Çözüldükten Sonra Teşekkür etmeye de Üşenmesin.
cvheneburi
Üye

Mesaj gönderen cvheneburi »

[SUM(<genelrapor."YL+ELLI+YEVM+B">,DetailData1)] hocam sistem metnine şu formulu yazdım ama hiç değer göstermiyor
tayipk
Üye

Mesaj gönderen tayipk »

[img=http://s10.postimg.org/76igfpw9x/Ekran_Al_nt_s_4.jpg] linkteki resimde anlatmaya çalıştım umarım sana fikir verebilir yada buraya image olarak yaptıklarını paylaşırsan daha detaylı yardımcı olmaya çalışabilirim.
Soru Sorarken yazmaya Üşenmeyen Parmaklar Sorunun Çözüldükten Sonra Teşekkür etmeye de Üşenmesin.