Başka Uygulamaya Data Gönderme [ÇÖZÜLDÜ]

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
destiny24
Üye

Başka Uygulamaya Data Gönderme [ÇÖZÜLDÜ]

Mesaj gönderen destiny24 »

Merhabalar,

Bilgisayarımda açık olan başka bir program var. Veri girişi için kullanılıyor ve kaynak kodları bana ait olmayan bir program.
Windows Messages kullanarak bu program üzerindeki edit alanlarına veri yazmanın bir yolu var mı bunu öğrenmek istiyorum. WM_SETTTEXT kullanmaya çalıştım ancak pencerenin başlığını değiştirebildim sadece.

Daha önce böyle bir şey yapmış olan var mı.?

Teşekürler,
Kolay Gelsin.
En son destiny24 tarafından 26 Ara 2013 11:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Re: Başka Uygulamaya Data Gönderme

Mesaj gönderen G.Arkas »

WinSight diye bir uygulama vardı (adı yanış olabilir) bu uygulama çalışma anında bulunan tüm uygulamaların Class/Handle vb. verilerini gösteriyordu. Onu kullanarak veri giriş kutularının bilgilerini alabilirsin.
Resim
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

Pencerenin başlığını değiştirmişsen bu iş tamamdır. Geriye Edit 'lerin Control handlelarına erişmek kalmış. FindWindowEx() fonksiyonunu araştır. İlk parametresi bulduğun Form handle, ikincisi Edit'inki olacak.
Resim
Resim ....Resim
destiny24
Üye

Mesaj gönderen destiny24 »

Aşağıdaki Linkte Arkadaş Güzel bir şekilde anlatmış. Nesnelerin adını bulmak mümkün değil tabi ama en azından bir yol gösterilmiş.

http://www.frmtr.com/delphi/332198-arka ... indow.html
PROGRAMADOR
Üye

Re: Başka Uygulamaya Data Gönderme [ÇÖZÜLDÜ]

Mesaj gönderen PROGRAMADOR »

İki uygulamayı da kendimizin yaptığını düşünelim. Bir uygulamadan diğer uygulamanın değişkenleri değiştirilebilir mi? Örneğin bir uygulamadan diğer uygulamanın değişkenlerinin pointerları üzerinden değişiklik yapılabilir mi?
In dubio pro reo...
Şüpheden sanık/özgürlük yararlanır...
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SimaWB »

PROGRAMADOR yazdı:İki uygulamayı da kendimizin yaptığını düşünelim. Bir uygulamadan diğer uygulamanın değişkenleri değiştirilebilir mi? Örneğin bir uygulamadan diğer uygulamanın değişkenlerinin pointerları üzerinden değişiklik yapılabilir mi?
Konu başlığı [ÇÖZÜLDÜ] şeklinde yazılmış. Bu sebeple sorduğunuz soru okunmadan geçilebilir. İsterseniz farklı bir başlık altın sorunuzu tekrar sorun.
There's no place like 127.0.0.1
PROGRAMADOR
Üye

Mesaj gönderen PROGRAMADOR »

Uyardığınız için teşekkür ederim.
In dubio pro reo...
Şüpheden sanık/özgürlük yararlanır...