E-Fatura

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
ismailkocacan
Üye
İletişim:

Re: E-Fatura

Mesaj gönderen ismailkocacan » 09 Oca 2016 11:54

mkysoft yazdı:Arkadaşlar alternatif imzalama yöntemleri mevcut ancak en az uğraşı Esya API ile yaparsınız, Esya API ücretsiz hale getirildi.
Başka bir ücretsiz açık kaynak .net alternatifi http://www.pkcs11interop.net
Ücretli farklı platformları destekleyen SecureBlackbox https://www.eldos.com/sbb/editions.php#product ürünü de var.
Dileyenler bu API'lere de göz atabilir.

mert_37
Üye

Mesaj gönderen mert_37 » 14 Oca 2016 04:08

loribnaczo yazdı:
erceskar yazdı:ERP programımıza E-Fatura eklemem gerekiyor. İşin xml kısmından sonra e-mühür aşamasında fena takıldım. Çok fazla doküman var ancak çalışan 1 satır kod bulamadım. E-Fatura entegrasyonu yapan kimseyi de bulamadım. Bu konuda bilgisi olan var mıdır acaba? Mesela oluşturduğum fatura xml'e nasıl e-mühürleyeceğimi bi türlü bulamadım.
Başvurular yapıldı, e-mühür kartı ile beraber masaüstü usb cihaz geldi ve kamusm sitesinden indirdiğim Akia programı ile bu cihaza bağlanıp (şifremi de girip) sertifikalarımı dışarı çıkarabiliyorum. Ancak ne delphi örnek kodu ile ne de imzager ile bir belge mühürleyemiyorum. Öncelikle nereyi kontrol etmem lazım?
merhaba, bende xml oluşturma aşamasındayım. xml i yapıyorum yapıyı da anladım. Fakat xml oluştururken tiplerin başına gelen "ext:" ,"ds:","cbc:" gibi prefix takı larını getirmek te zorlanıyorum. örneğin; EBLExtensions kısmına "ext:" takısını koyabiliyorum. fakat liste tipi olan bir tip olduğunda takı oluşturamadım. "Xml data binding" ile şemadan xml oluşturmaya çalışıyorum.

herhangi bir yerden yardım da bulamadım. şimdiden ilginize teşekkürler...
SELAM ÇALIŞMALARIN BİTTİMİ BİTTİYSE BENİMLE TEMASA GEÇMENİZ MÜMKÜNMÜ ?

mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft » 18 Oca 2016 03:26

DeryaUzulmez
Üye

Mesaj gönderen DeryaUzulmez » 05 Tem 2017 11:05

mkysoft e-fatura ile ilgili derya.senoz.uzulmez@gmail.com ile irtibata geçermisiniz
teşekkürler