Kendi proqramini korsan kulanicilardan korumak

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
rahim_azeri
Üye

Kendi proqramini korsan kulanicilardan korumak

Mesaj gönderen rahim_azeri »

Merhaba arkadaslar , kendi proqramimi satmak istiyorum amma onu korsan kullanilmasini nasil engelleye bilirim? Su anda korsan kullanicilardan korumak icin HDD serisini kullaniyorum amma Windows format edildikden sonra HDD serisi deyisiyo.Lutfen yardimci olun , onceden tesekkurler.
serkan
Üye

Re: Kendi proqramini korsan kulanicilardan korumak

Mesaj gönderen serkan »

Bu lisanslama konusunda hazır componentler var ismini buradan yazmadım..Ücretli ücretsiz seçenekler var ve çok gelişmişler.

Sağlam birşey olsun diyorsan artık internet çok gelişti, web üzerinden kurulum sırasında bir aktivasyon gerçekleştirebilirsiniz.. Program açıldığında senin sitene bağlanıp lisans kontrolü yapabilir.. Belki virüs veya güvenlik duvarı bu konuda sorun çıkarabilir..
Kullanıcı avatarı
warder
Üye

Mesaj gönderen warder »

Programın kırılmasını engellemeniz an itibarıyla mümkün değildir.
Programın lisanslı kullanıcısını fazla yormayan (lisanslarken ve sonrasında), çor çocuğun kolaylıkla kırabileceği basit key gibi yollar içermeyen, birden fazla yerde kontrolü yapılan temel bir koruma bence kafidir.
... Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
Mustafa Kemal Atatürk...
Delhici
Üye

Mesaj gönderen Delhici »

kendi pack programınızı yazabilirseniz, unpacki bulunana kadar, programınız güvende olacaktır.:)
http://www.bargem.info
Yaşıyorum..... İnadına değil yaptıklarım. Herşey istediğim için oluyor. İstediğim için türkü dinliyorum. İstediğim için çalışıyorum. İstediğim için yaşıyorum ve istediğim için seni seviyorum...
Kullanıcı avatarı
pasa_yasar
Üye

Mesaj gönderen pasa_yasar »

:) o kadar teknik bilgi ile pack programı satarsın bir tas yoğurt için inek beslenmez