delphinin yedeğini almak

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
erdogan_ozkaya
Üye

delphinin yedeğini almak

Mesaj gönderen erdogan_ozkaya »

Arkadaşlar,
bilgisayarımdaki problemler hat safhada :) mecburen format atmalıyım ama delphi de o kadar çok component var ki formattan sonra toparlayamamaktan korkuyorum kısa ve basit bir şekilde yedek almam mümkün mü ?

teşekkürler
Kullanıcı avatarı
pasa_yasar
Üye

Re: delphinin yedeğini almak

Mesaj gönderen pasa_yasar »

En temizi yeniden kurmak oluyor. Ya ilk kurulduğunda ghost gibi bir yazılımla tüm sistemin yedeğini alacaksın. yada sıfırdan hepsini kuracaksın. Bir sorun çıktığında aklında soru işareti kalmaz böylece. benim naçizane fikrim bu yönde
erdogan_ozkaya
Üye

zaten imajı var ama imajdan sonra yüklediğim componentler var :(
ikutluay
Üye

Mesaj gönderen ikutluay »

ukalalalık almayın arkadaşlar ama işte tamda bu yüzden çok fazla component olayına dayanmamak lazım.
Kişi odur ki, koyar dünyada bir eser. Eseri olmayanın yerinde yeller eser./Muhammed Hadimi
http://www.ibrahimkutluay.net
http://www.ibrahimkutluay.net/blog
erdogan_ozkaya
Üye

eskiden bir excele aktarmak için bir çok satır kod yazıyordum ama şimdi hiç bir şey yazmıyorum :) ve istediğim gibi de sonuçlar alabiliyorum.
evet yüklemek dert ama artıları eksilerinden fazla :)

KONU HAALA GÜNCEL VE AKTİF YEDEĞİNİ ALMANIN BİR YOLUNU BİLEN VARSA, PAYLAŞIRSA SEVİNİRİM :)

TEŞEKKÜRLER
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Bunu için bir yedekleme planı yok maalesef. Daha önce nasıl kurdunuzsa aynen kurmanız lazım.

Componentlerin bir listesini çıkartın. Elinizde kurulumları var mı bir bakın, yoksa componentin kodlarını bir kenara alın.

Ben tüm componentleri bir klaösre kuruyorum ve o klasöründe mutlaka bir yedeğini alıyorum.

Kolay gelsin.