Proje - DataSnap - Yardım

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
destiny24
Üye

Proje - DataSnap - Yardım

Mesaj gönderen destiny24 »

Arkadaşlar Yaklaşık 2-3 Aydır üzerinde uğraştığım bir projem var.
Delphi XE2 ile geliştiriyorum ve DevExpress ve Raize Component Paketlerinden yardım alıyorum.

Projeye en son bu forumdan aldığım bilgiler ile DataSnap - CallBack mimarisini eklemeye çalıştım.Bir Server var elimde ve Server Uygulamalarını bunun üzerinde çalıştırıyorum.
Ancak ben yeni bir program geliştirici olarak araştırma yaparak bir yere kadar gelebiliyorum maalesef.Bana bu programın bir kaç özelliğinin geliştirilmesinde yardım edebilecek arkadaşlara, abilere ihtiyacım var açıkçası.

İstanbulda Yaşıyorum.Bir hafta sonunu bana ayırabilecek ve bana bu programın geliştirilmesi konusunda tecrübelerinden faydalanarak neler yapılması gerektiğini anlatacak.Anlattıklarını örnekler üzerinde gösterecek.Programda Performansı düşünüp bunu uygulayabilecek veya uygulanması için gerekli adımları söyleyecek birine ihtiyacım var.
Yardımını da Gerek Maddi gerek ise manevi veya başka bir yol ile karşılamaya hazırım.

Projeden Kısaca bahsedecek olur isek;
Örnek olarak Client'ların bir biri ile Anlık haberleşmesi, bir admin'in herhangi bir client ile haberleşmesi, İçinde veritabanı işlemleri yapılan ve en önemlisi uzaktaki server'da belirlenen dizin altına belirli aralıklarla dosya transferi yapılması gösterilebilir.
Burada en büyük sıkıntılardan birisi Server tarafına dosya transferidir.Ftp ile haberleşiliyor şuan ve tek port.aslında kullanıcı sayısı fazla olmadığı sürece sıkıntı çıkartmayacak bir durum bu ancak 1000 kullanıcının aynı anda dosya transfer etmesi ihtimalinde problem yaratacaktır.Mesela Toplu dosya transferlerinde ne gibi algoritmalar uygulanmalı.Dosya transferinde server performansı düşünülerek transfer protokolü nasıl daha az meşgul olur sorularına yanıt bulmam gerekiyor.

Özel Mesaj Olarak Programın şuanda tam olarak ne yaptığı konusunda daha fazla bilgi verebilirim.
SalihCantekin@gmail.com İletişime Geçmek İsteyenler İçin...