Mesaj gönderme

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
brs
Üye

Mesaj gönderme

Mesaj gönderen brs »

Selam; Bigisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...

Delphi ile yapmış olduğum program ile cep telefonuna mesaj göndermek istiyorum.
Bunu yapan çeşitli firmalar var web üzerinden kontör alıyorsun sonra falan filan,
Ben hiç bir firmaya ihtiyaç duydaman gerekirse web ortamını da oluşturarak bu programı yapmak istiyorum.

Örnek verecek olursam:
İlk okula yeni başlamış çocukların anne ve babalarına öğretmen toplu veya tek, tek mesaj göderebilsin.

Not: Yapmak istediğim şey ticari maksatlı değil sadece ihtiyaç olduğundan...
İşi bilen yardım eder, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan ise çamur atar...
Delhici
Üye

Re: Mesaj gönderme

Mesaj gönderen Delhici »

Kendi gsm firmanı kuramayacağına göre, Vodafone, avea yada Turkcel'in online servislerini kullanabilirsin. Bu yöntemlerin nasıl yapıldığı hakkında bu sitede yüzlerce konu var.. Kolay Gelsin.
http://www.bargem.info
Yaşıyorum..... İnadına değil yaptıklarım. Herşey istediğim için oluyor. İstediğim için türkü dinliyorum. İstediğim için çalışıyorum. İstediğim için yaşıyorum ve istediğim için seni seviyorum...
Kullanıcı avatarı
brs
Üye

Mesaj gönderen brs »

Teşekürler Delhici bu iş gsm şirketi kurmadan olmaz diyorsun...
İşi bilen yardım eder, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan ise çamur atar...
Delhici
Üye

Mesaj gönderen Delhici »

Kesinlikle öyle birşey demiyorum. Hatta, kesinlikle mümkün diyorum:). Sadece turkcell,avea veya vodafone servislerinden birinin online self servis özelliğini kullanabilineceğini söylemek istedim. Delphi'de Web sayfası parselleme ve ve java scriptlere komut gönderme çok iyi destekleniyor. Biraz araştırma yaparsan kesinlikle sonuca ulaşabilirsin. Bu parselleme işinde MRMARMAN kullanıcısı oldukça tecrübeli. Umarım bu mesajını okur ve destek olur. Sen projeye başla. Sonra beraber sonunu getirmeye çalışırız. Tabii şunu eklemek istiyorum. Yine de kontör almak zorundasın:):)

Kolay Gelsin
http://www.bargem.info
Yaşıyorum..... İnadına değil yaptıklarım. Herşey istediğim için oluyor. İstediğim için türkü dinliyorum. İstediğim için çalışıyorum. İstediğim için yaşıyorum ve istediğim için seni seviyorum...
emin_as
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emin_as »

Bilgisayara seri porttan baglayacagın bir telefon üzerinden sms gönderebilirsin. Biraz ugraştırır, ama mümkün.
Cep telefonun gsm kartı ve sms göndermek için konturlu veya faturalı olması yeterlidir.

Send sms serial phone gibi kelimeleri google ile arat, nasıl yapılacagını bulabilirsin.

http://www.developershome.com/sms/howTo ... FromPC.asp

http://stackoverflow.com/questions/1069 ... acts-wierd
Kullanıcı avatarı
Lost Soul
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Lost Soul »

Online self servislerlere gerek yok. Sms firmaları (operatörlerin çözüm ortağı şeklinde) var. Bunlar aracılığıyla çok uygun fiyatlarla tek tek ya da toplu şekilde mesaj atabilirsiniz. Soap ve/veya get/post metodları kullanılarak herhangi bir programlama diliyle kendi mesaj programlarınız yazmaya imkân veriyorlar.

Diğer bir yol. Her hangi bir gprs modem veya cep telefonu kullanarak her yöne xxx sms paketlerine sahip bir hat üzerinden gene herhangi bir programlama diliyle Com port üzerinden at komutları kullanmak suretiyle kendi sms sisteminizi yapabilirsiniz (vaktinde yapmıştım ben pek sağlıklı olmamıştı ama iş görüyordu) ama 1. yöntem daha kullanışlı.
Kullanıcı avatarı
greenegitim
Üye

Mesaj gönderen greenegitim »

Kullanmak istersen BluetoothFramework componenti var sms göndermiştim kendi içindeki demosundan.
Mücadele güzelleştirir!
Kullanıcı avatarı
brs
Üye

Mesaj gönderen brs »

Cevaplarınız için teşekür ederim. Biraz daha araştırma yapıp bi yerden başlayacağım:)))