* Uzak masa üstüne mesaj vb yollamak.

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Shou
Üye

* Uzak masa üstüne mesaj vb yollamak.

Mesaj gönderen Shou »

merhabalar, ben uzak masa üstüne 2 taraflı bir program yapıp karşı tarafa mesaj yollamak istiyorum ama mesaj kısmı örnek veriyorum misal yapmak istediğim olay programları açanlar uzak masa üstünde klasör içine açanların ip'lerini yazacak kapatıncada silecek gibi yapıcam ama bunu sağdece benim programı açarken yazmasını istiyorum bir başkası kendi programıyla bunu yaptıgında engellesin istiyorum tcpclient vs olayı ile yapılıyor dediler ama hiç bir fikrim yok aranızda bilenler deneme birşey yapabılırler mi ve güvenliğini nasıl sağlarım yardımcı olursanız çok sevinirim?
Delhici
Üye

Re: * Uzak masa üstüne mesaj vb yollamak.

Mesaj gönderen Delhici »

Anladığım şu.. Bir çok terminal makinen var ve bunların hepsi RDP ile bir ana makineye bağlanıyorlar. Sende kendi uzak masaüstü profilinden bu ana makineye bağlanan kullanıcıların ip adreslerini görmek istiyorsun. Doğru mu anladım.
http://www.bargem.info
Yaşıyorum..... İnadına değil yaptıklarım. Herşey istediğim için oluyor. İstediğim için türkü dinliyorum. İstediğim için çalışıyorum. İstediğim için yaşıyorum ve istediğim için seni seviyorum...
Kullanıcı avatarı
Shou
Üye

Mesaj gönderen Shou »

Abi şimdi yapmak istediğim olay şu benim bilgisayarımda, proje1.exe olacak bunu açtıgımda içinde text alanı olacak içine mesel şu mesajı yazıcam : deneme - ve gönder diyecegim uzak masa üstündeki bilgisayar dada proje2.exe olacak buna mesaj gidecek ama tek benim programım mesaj yollasın istiyorum aynı şekil oyuna giren üyeleri onaylatmak için program ile oyuna giriyolar mı diye bunun için anlatabildim umarım??
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

uzak masaüstü dediğiniz bilgisayar hangisi? proje1.exe nin çalıştığı bilgisayara birde uzak masaüstü ile bağlanıp orada mı proje2.exe'yi çalıştırıyorsun?
Kullanıcı avatarı
Shou
Üye

Mesaj gönderen Shou »

mkysoft yazdı:uzak masaüstü dediğiniz bilgisayar hangisi? proje1.exe nin çalıştığı bilgisayara birde uzak masaüstü ile bağlanıp orada mı proje2.exe'yi çalıştırıyorsun?
Evet abi aynen dediğin gibi uzak masa üstünde çalıştırıyorum kendı bilgisayarımda açtıgım proje1.exe ile ona mesaj yada komut vs nasıl yollatırım?
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

Chat programlarını inceleyebilirsiniz. TCP/IP ile veri gönderip alabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken farklı port numaraları kullanmak.