ajax, javascript pencere işlemleri

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Lord_Ares
Üye

ajax, javascript pencere işlemleri

Mesaj gönderen Lord_Ares »

merhaba, bir wep sayfasında işlem yaparken ( örnek ara buttonuna bastınızda) sayfanın ustune ajax veya java ile yapılmış kuçuk mesaj pencereleri çıkar, işlem bitene kadar ekranda kalır. işte öyle bir durum karşısında sayfanın complate olduğunu yakalayamıyorum. Bunun için fikri olan varmı. Mesaj penceresinin kapandını yaklayabilirsem , pos fonksionu ile içeriği kontrol edip işi çözücem fakat yakalayamadım için sleep ile uğraşıyorum. onda da kaç saniye bekleyeceği her seferinde değişiyor.
mahsuni
Üye

Re: ajax, javascript pencere işlemleri

Mesaj gönderen mahsuni »

var bTitlechange:Boolean;//Global bir değişken yarat

Kod: Tümünü seç

procedure TFrmMain.Run;
begin
  bTitleChange:=False;
  while bTitleChange=False do Application.ProcessMessages;//kodların işlemesini bekle
  ......//buraya kodlarını yaz.
end;
//OnTitlechange
procedure TFrmMain.WebTitleChange(ASender: TObject;
  const Text: WideString);
begin
  bTitleChange:=True;
end;
Lord_Ares
Üye

cevap için teşekkürler, fakat göstermiş olduğunuz yöntem, bahsetmiş olduğum sistemde yararlı olmuyor. arka plandaki sayfanına title da değişiklik yaşanmadığı için ve gelen pencerenin title nı yakaladığı için işlem sürerken true değerini alıyor.
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

sayfadaki diğer kodlar sizin için gerekli değilse sayfanın kodlarını inceleyerek ajax ile çağrılan sayfanın adresini, metodunu ve parametrelerini bularak siz direk çağırın.
Lord_Ares
Üye

işte sorun orada hocam,sayfaya direk post etsemde, açılan işleminiz devam ediyor penceresi, arkadaki sayfadaki işlemin tamamlanıp tamamlanmadını öğrenmemi engelliyor. Complate olup olmadını kontrol edemiyorum, pos ile sayfa içeriğini, o pencere kapanmadan kontrol edemiyorum eski veriler geliyor. O pencereyi çıkarmadan da sayfada işlem yaptıramadım.
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

Genelde "yükleniyor", "bekleyin" gibi mesajlar ajax'ı çağıran fonksiyonda yer alır ve java script ile kodlanır. Bu mesajlar serverdan çağırılarak getirilmez. Ayıntılı incelemek lazım tabi , istisna durumlarda olabilir.