chrome tarayıcı açık olan web sayfalarını nasıl alabiliriz

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Delhici
Üye

chrome tarayıcı açık olan web sayfalarını nasıl alabiliriz

Mesaj gönderen Delhici »

Merhaba arkadaşlar.

Google Chrome de açık olan web sayfalarını nasıl alabiliriz. Uzun bir süredir deniyorum ama halen tam olarak verim alamadım. Chrome de ki açık olan web sayfalarını gösteren bir program yazan oldu mu acaba..
http://www.bargem.info
Yaşıyorum..... İnadına değil yaptıklarım. Herşey istediğim için oluyor. İstediğim için türkü dinliyorum. İstediğim için çalışıyorum. İstediğim için yaşıyorum ve istediğim için seni seviyorum...
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: chrome tarayıcı açık olan web sayfalarını nasıl alabilir

Mesaj gönderen mkysoft »

chrome eklentisi olarak yazılırsa daha kolay olur gibi
Delhici
Üye

Mesaj gönderen Delhici »

Nasıl yani. eklenti derken toolbar gibi birşey mi yoksa , delphi ile + bire program mı?
Yaşıyorum..... İnadına değil yaptıklarım. Herşey istediğim için oluyor. İstediğim için türkü dinliyorum. İstediğim için çalışıyorum. İstediğim için yaşıyorum ve istediğim için seni seviyorum...
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

Bu adresleri ne için kullanacağınızı söylerseniz belki başka şeyler önerilebilir. Chromenin eklentiler menüsü var, toolbarlar da bir eklenti ama toolbar olması şart değil sizin yaptığınızın. google developer sayfalarında örnekler vardır diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen G.Arkas »

Soru açık olamamakla birlikte websayfasının ekran görüntüsünü mü alacaksın yoksa aktif olan web adresinimi??

Eğer aktif link adresi ise

Uses'e ddeman ekle..

Kod: Tümünü seç

function Get_URL(Servicio: string): String;
var
   Cliente_DDE: TDDEClientConv;
   temp:PChar;      //<<-------------------------This is new
begin
    Result := '';
    Cliente_DDE:= TDDEClientConv.Create( nil );
     with Cliente_DDE do
        begin
           SetLink( Servicio,'WWW_GetWindowInfo');
           temp := RequestData('0xFFFFFFFF');
           Result := StrPas(temp);
           StrDispose(temp);  //<<-Avoid Mem Leak:  Thanks to ronit
           CloseLink;
        end;
      Cliente_DDE.Free;
end;

procedure TForm1.Button1Click(Sender);
begin
   showmessage(Get_URL('Chrome'));
      or
   showmessage(Get_URL('IExplore'));
end;
Eğer ekran görüntüsü ise zaten screenshot diye aratırsanız binlerce döküman bulursunuz.
Resim
orhancc
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen orhancc »

neden illa krom olması gerekiyor ki ?
Delhici
Üye

Mesaj gönderen Delhici »

Amacım sadece filtre oluşturmak. Chrome tarayıcıda filtreleme işlemini yapmak amacım.
unction Get_URL(Servicio: string): String;
var
Cliente_DDE: TDDEClientConv;
temp:PChar; //<<-------------------------This is new
begin
Result := '';
Cliente_DDE:= TDDEClientConv.Create( nil );
with Cliente_DDE do
begin
SetLink( Servicio,'WWW_GetWindowInfo');
temp := RequestData('0xFFFFFFFF');
Result := StrPas(temp);
StrDispose(temp); //<<-Avoid Mem Leak: Thanks to ronit
CloseLink;
end;
Cliente_DDE.Free;
end;

procedure TForm1.Button1Click(Sender);
begin
showmessage(Get_URL('Chrome'));
or
showmessage(Get_URL('IExplore'));
end;
Bu kod chrome den adres almıyor. Zaten bu yüzden istedim böyle birşey.. KOlay gelsin.
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen G.Arkas »

Hocam eywallah da bunu geç bu şekilde bir filtre oluşturma hiç gerek yok. Sana daha kolay bir yöntem söyleyeyim;

IDHttpProxyServer kullan 2 satır kod ile bunu yaparsın+Chrome sistemin kendi proxy ayarlarını kullandığı için hiç bir şey yapmana gerek kalmadan hem IE hemde Chrome u filtrelersin. Firefox için de modules klasöründe nsProxyAutoConfig.js diye bir dosya var bunu 127.0.0.1 e yönlendir. portu 80 yap olay bitti.
Resim
Delhici
Üye

Mesaj gönderen Delhici »

Amacım komple kapatmak değil; Sadece girilen siteleri denetimim altında tutmak istiyorum. Şu an yazdığım ve mükemmel çalışan bir filtre programım var. Opera, netscape,firefox ve ie tam olarak denetlenmektedir. Şimdi sadece chromeyi kapatarak çözüm buluyorum. Ama choreme de açık olan web sayfalarını da kontrol altına almam gerek.
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

Piysada o kadar çok tarayıcı varki. Siz bataklıktaki sinekleri kurutmaya çalışıyorsunuz.
Delhici
Üye

Mesaj gönderen Delhici »

ama her tarayıcı kendine ait bir internet motoru kullanmıyor. Yani onları alt etmek kolay. Sıkıntı kendi internet motorunu kullanan browserlara çare bulmak. Chrome de bunlardan biri..
Delhici
Üye

Mesaj gönderen Delhici »

Konuyu hortlatacağım belki ama bu chrome handlesiz bir adres çubuğu nasıl oluşturabilmiş olabilir. Çünkü yukarıda belirtilen sorunu adres çubuğundaki adresi gettext metoduyla alarak işlem yapabiliyordum:) ancak son versinunda findwindow ile bulunacak bir adres çubuğu yok.. Sizlerde bir kontrol edebilir misinzi*
Kullanıcı avatarı
SimaWB
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SimaWB »

Delhici yazdı:Konuyu hortlatacağım belki ama bu chrome handlesiz bir adres çubuğu nasıl oluşturabilmiş olabilir. Çünkü yukarıda belirtilen sorunu adres çubuğundaki adresi gettext metoduyla alarak işlem yapabiliyordum:) ancak son versinunda findwindow ile bulunacak bir adres çubuğu yok.. Sizlerde bir kontrol edebilir misinzi*
Winspector ile adres çubuğunun sınıfını tespit edebilirsin. Bendeki Chrome versiyonu 28.0.1500.95. Adres çubuğunun sınıfı Chrome_OmniboxView olarak gözüküyor. Adres çubuğunun bulunduğu alanınki ise Chrome_WidgetWin_1. FindWindow ve FindWindowEx ile aktif sayfanın adresini tespit edebilirsin.
There's no place like 127.0.0.1
Delhici
Üye

Mesaj gönderen Delhici »

Bendeki Sürüm 29.0.1547.62 . bu sürümde winspector da işe yaramıyor.