ip packet editleme

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
ng
Üye
İletişim:

ip packet editleme

Mesaj gönderen ng »

Tüm forum sakinlerine uzun bir aradan sonra yeniden merhaba.
Firewall'un arkasında çalışan bir iis ftp sunucum var. Daha önce deneyenler bilir iisftp passive modda çalışırken clientlere bağlanabileceği bir port numarası gönderir, ne yazık kı bu port numarası ile birlikte kendi yerel ip sini de client' e gönderir ve client'ten gönderdiği ip adresine bağlantı gelmesini bekler. IISFTP'ye harici ip numrasını göndertmenin bir yolunu bulamadım. Dolayısı ile bende ethernet kartımı dinleyip 21 nolu porttan giden mesajları dinleyip sadece ilgili paketlerdeki bilgileri değiştirmek ve göndermek istiyorum.
amacım sadece dinlemek değil gereken yerlerde değişiklik de yapmak istiyorum.
Bunu nasıl yapabileceğim konusunda fikir, tavsiye verebileceklere şimdiden teşekkür ediyorum.
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: ip packet editleme

Mesaj gönderen mkysoft »

Öncelikle FileZilla gibi ücretsiz FTP serverları tavsiye ederim. Eğer paket yakalamak ve göndermek istiyorsanız WinPcap programını kullanabilirsiniz. Windowsda çalışan bir çok program bunu kullanıyor. Sitesinde örnek kullanımları da vardır. IIS ftp kullanmadım ama bence bu şekilde bir ayarı olması gerekir:
Passive portları sabitlemek: http://support.microsoft.com/kb/555022
ip ile ilgili ayarlar da olması lazım.
ng
Üye
İletişim:

Re: ip packet editleme

Mesaj gönderen ng »

Öneriler ve tavsiyeler için teşekkürler. Ftp serverim active directory ile bütünleşik çalışması gerekiyor bundan dolayı Filezillayı kullanamıyorum bildiğim kadarı ile active directory ile birlikte çalışma gibi şansı yok. Active directory ile bütünleşik çalışan ücretsiz bir ftp sunucu biliyorsanız seve seve kullanırım.
winpcap kütüphaneleri genellikle paket sinffing için kullanılıyor, winpcap ile paketlere müdahale etme şansımız yok diye biliyorum. Ve maalesef IIS 7.0 sürümüne kadar ip adresini değiştirme gibi bir şansımız yok, passive port aralığını değişitirebiliyoruz ancak sunucu ip adresi olarak ftp nin çalıştığı ip adresini gönderiyor, değiştirmek için bir yol bulamadım.