ElTerminali+Firebird+UzakMasaüstü

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
habilkader
Üye

ElTerminali+Firebird+UzakMasaüstü

Mesaj gönderen habilkader »

Merhabalar;
Delphi7+Firebird ile yaptığımız Stok/cari/fatura programı için elterminali online sıcak satış/sipariş vs yapılmasını istiyoruz.
WinCE/Win Mobil ile çalışan elterminallerinde firebird desteği yok.
Bu durumda forumdaki bazı kullanıcılar elterminalinden server makinaya uzakmasaüstü bağlantısı yapararak daha sağlıklı ve pratik çözüm yapılabileceğini yazmışlar.
Şirket içindeki Wireless ile elterminalinden server makinadaki programa uzak masaüstü yaparak çözüm sağlanabilir ancak şirket dışına çıkıldığında uzakmasaüstü için gerekli olan internet bağlantısının GPRS ile yapılması durumunda hız tatmin edici olurmu.
(Tabiki serverdeki uzakmasaüstü ile bağlanıcak olan programı eltermanli ekranlarının çözürlüğünde revize edicez)

GPRS bağlantısı ile elterminalinden uzakmasaüstü yaparak kullananalar varmı?? Varsa hız tatmin edici mi??
Yada başka bir çözüm olabilirmi??
orhancc
Üye
İletişim:

Re: ElTerminali+Firebird+UzakMasaüstü

Mesaj gönderen orhancc »

Windows mobile için sql ce veya sqlite kullanabilirsin. Ayrıca kablosuz ağlar bile randımanlı çalışmıyorken gprs ile ne kadar sağlıklı bilgi alış verişi yapabileceksin.
Kullanıcı avatarı
comfort
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen comfort »

gprs yerine 3G kullan wireless ten farkı kalmaz.
habilkader
Üye

Mesaj gönderen habilkader »

ilginiz için teşekkürler
GPRS in hızı çok düşük olduğu için uzak masaüstü yapmak sağlıklı olmayacak ancak 3G yide heryerde özelliklede kırsalda bulmak zor.
Server tarafında Firebird VT kullanan programcılar bu sorunu nasıl çözüyorlarr..??
Yine GPRS üzerinden soket programalama veya XML ile çözülebilir mi
en uygun ve mantıklı çözüm hangisidir ??
meron06
Üye

Mesaj gönderen meron06 »

c# da xml web servisi yazın ana makinanızda bunu kullanın c# dada bu webservislerini kullanan mobile uygulaması geliştirin.en kolay ve kullanışlı olan yöntem bu.bu yöntemi hali hazırda kullanıyoruz biz.
Delhici
Üye

Mesaj gönderen Delhici »

Uzak masaüstünü turkcell 3g ile el terminallerinden deneyen birisiyim. Hız olarak herhangi bir kaybın olmayacağını hatta uzak masaüstüne barkotları bile rahatlıkla okutabileceğini söyleyebilirim. Yani el terminalini sanki uzaktaki bilgisayarına bağlıymış gibi kullanabiliyorsun.
http://www.bargem.info
Yaşıyorum..... İnadına değil yaptıklarım. Herşey istediğim için oluyor. İstediğim için türkü dinliyorum. İstediğim için çalışıyorum. İstediğim için yaşıyorum ve istediğim için seni seviyorum...
serkan
Üye

Mesaj gönderen serkan »

3G ile uzak masaüstü bağlantısı nasıl olur tam denememekle beraber kullanıcılar off pufff diyebilirler gibime geliyor.Ben şöyle bir çözüm önereyim PHP veya aspx ile bir web uygulaması yazıp,bunu programın kurulu olduğu serverda host edin..el termianlleri 3g veya gprs ile web sayfasına bağlanıp hızlı satış yapabilir veya dataları görebilirler.Sanırım uzak masa üstünden daha hızlı çalışır..
El termianllerinden uzak masaüstüne bağlanarak çözüm bulma benimde bu forumda savunduğum bir olay ancak iş dış sahaya çıkınca dediğiniz problemlerden dolayı işi web uygulamalarıyla çözdük...