text file rutinleri

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
fahrettin
Admin
İletişim:

text file rutinleri

Mesaj gönderen fahrettin »

Arkadaslar,

Ekibi ile birlikte Visual Basic ile spesific bir uygulama geliştiren arkadasim var. Bir sorunu var ve benden yardım istedi. Sorunu su:

15-20 MB 'lik 15-20 tane text dosya var elinde. Bu dosyalari acip icindeki bilgileri bir kısmı parse ediliyor bir kısmı convert ediliyor ve daha sonra tekrar text olarak kaydediliyor. Bu islemi VB fonksiyonlari ile yapiyorlar ve dosya basina 106 saniye gibi onlar açısından çok uzun ve kısaltılması zaruri bir süre tutuyor.

Bu tur islemler icin Stamina firmasinin bir software'ini bulmuslar demosunda 2 fonksiyonu 'u kullanabliyorlar sadece bu iki fonksiyonu da kullanarak islem %20 civari hizlanmis. Bu software ozetle hızlı çalışan text file rutinleri içeriyor. Demo program sınırlı oldugu icin işlerini görmüyor eğer alternatif bir şey çıkmazsa onu alacaklar belki.

Bu noktada benden istedigi bu sekilde dll olarak hazırlanmış hızlı text file rutinleri bulabilir miyiz? Ya da bu işlemleri Delphi ile yapmak daha hızlı olur mu?

Ben dogrudan Delphi rutinlerini kullanmanin bir hiz farki getirecegini pek dusunmuyorum. Alternatif fikir ve oneriler olabilri diye sizinle paylaşayım istedim.
Kullanıcı avatarı
mussimsek
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen mussimsek »

Merhaba,

abi Delphi text dosylarla çok hızlı çalışıyor. Hatta ben ilk çalıştığım zaman hayret etmiştim. Eğer işlemler çok komplike değilse, ufak bir uygulama oluşturup denemekte fayda var.

Ayrıca bir arkadaşım bu iş için bir bileşen oluşturmuştu. Delphi - dosyalar kısmından indirebilirsin. Ben incelemedim ama belki bazı açılardan faydası olabilir. Bu bileşende bazı text dosyaları işleyip, yine text dosyalara kayıt yapıyordu.

Kolay gelsin.