Serverda AdoQuery Çalışmıyor.

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
kara_kule06
Üye
İletişim:

Serverda AdoQuery Çalışmıyor.

Mesaj gönderen kara_kule06 »

Herkese kolay gelsin.
Basitçe yazdığım mysql e odbc ile bağlanan ve veriyi çekip işleyen bir program yazdım. Program serverda kurulu client ile programa parametre gönderip çalıştırıyorum. runtime da connecting stringi .ini dosyasından okuyup AdaConnection nesnesinin Connected özelliği true oluyor. fakat bi AdoQuery ile sorgu yazdığımda çalışmıyor debug şansım olmadığı için dosyaya yazdırdım ve Access violation at address 004C52FB in module 'DOKUM.exe'. Read of address 00000000 bu hatayı alıyorum. Normalde serverda iken cmd den parametre göndererek çalıştırdığımda bişey yo ama web uygulamasında serverdaki exe çalışında bu hatayı veriyor. Kendi bilgisayarımda da sorun yok ama bulamadım çıldıracam. Acaba
İlim öğrenmek akıntıya karşı yüzmek gibidir. Ara verildiği zaman gerilenir...
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Re: Serverda AdoQuery Çalışmıyor.

Mesaj gönderen mkysoft »

web uygulamasından server'daki exe'yi nasıl çağırdığınızı anlayamadım.
Kullanıcı avatarı
aslangeri
Moderator
İletişim:

Re: Serverda AdoQuery Çalışmıyor.

Mesaj gönderen aslangeri »

s.a.
serverda çalışan exe hangi kullanıcı ile çalışıyor. muhtemelen iwam_user vs. gibi bir kullanıcı ile çalışıyordur. ilgili kullanıcının yetki ayarlarını kontrol edin.
veya programınızı administrator olarak çalıştırmayı deneyin. netekim problem exe dosyasında değil onu çalıştıran kullanıcının yetkilerinde olabilir.
kolay gelsin.
Duyduğun Şeylerin Söylediklerim Olduğuna Eminim Ama
Anladığın Şeylerin Anlatmak İstediklerim Olduğuna Emin Değilim