Bir uygulama üzerinde kontrol...

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
webaytek
Üye

Bir uygulama üzerinde kontrol...

Mesaj gönderen webaytek »

Kısa bir başlıktan tam anlaşılacak gibi bir konu olmadığı için uzun uzun açıklama yapacağım...
Direkt sıkıntımı söylemek istiyorum... Alternatif yolları birazdan soracağım...

şuanki son sürüm Mozilla Thunderbird 2 (version 2.0.0.21 (20090302)) ile şu kontrolü yapmam gerekli.
Get Mail tuşuna basıldıktan sonra;
:arrow: Gelen Yeni bir mail varsa (Default ayarlarında bir wav dosyası oynatılıyor ve bir ufak hatırlatma penceresi görünüyor)

YENİ GELEN MAİL VARSA tam olarak şu anlama gelmekteyse eğer;
:idea: Gelen maillerin hepsini kontrol ettim.
:idea: İşlem bitti ya madem;
:arrow: :idea: Bir wav dosyası oynattım,
:arrow: :idea: bir küçük hatırlatma penceresinde bilmemkimden 1 mesaj geldi diye yazı gösterdim (Farklı bir FORM değil büyük ihtimalle bir panel),
:arrow: :idea: bunun yanında da mailleri kontrol ettim ya madem; status bar'da caption olarak Received 1 of 1 messages yazdım
diyor program

işte sorun burada başlıyor...
Yeni bir pencere içerisinde bu işlemler yapılıyor olsaydı ve de mouse imleci üzerine düşen CAPTION okuma methodu bu programda işe yarasaydı bu konuyu açmayacaktım bile...

Sorum şu:
Bir wav dosyasının bir program tarafından çalıştırıldığının algılanması mümkün müdür?
Bir panel içerisindeki yazının mouse imleci üzerine düşen CAPTION'ını okuma methodu haricinde (Handle listesi oluşturarak da baktım ayrı bir caption bulamadım) bir yol ile bu mail alış bitişini (GET MAIL işleminin tamamlanmasını) algılamamın bir başka yolu var mıdır?

Açıklamadığım bir kısmı olduğunu düşünmüyorum; Mozilla Thunderbird add-onları dahil olmak kaydıyla bu soruna bir çare bulamadım, yapmak istediğim şey programımın; herhangi bir yol ile mozilla thunderbird programındaki mail alış işleminin bitişini algılamak...

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER