Aile Hekimliği Geçiş

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
bgoktas
Kıdemli Üye

Aile Hekimliği Geçiş

Mesaj gönderen bgoktas »

Merhaba arkadaşlar, elimizde halihazırda bulunan 1.basamak sağlık kuruluşları otomasyonunu aile hekimliği ile uyumlu hale getirmem gerekiyor. Sağlık bakanlığı ile doktor arasındaki iletişimi delphi'demi yapmak daha mantıklı , yoksa ara modülü .net'lemi yapmak daha mantıklı olur acaba. Genel olarak bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımını bekliyorum.
Kolay Gelsin...
deltas
Üye
İletişim:

Re: Aile Hekimliği Geçiş

Mesaj gönderen deltas »

hocam .net iel tam uyumlu olarak çalışırsınız. Tavsiyem C#'tır. Ancak delphide de problemsiz olraka yapmak istiyorsanız 2007 ve üzeri verisyonları kullanmanız yararlı olacaktır. Sakın delphi 7 ile bu işe girişmeyin çakılır kalırsınız. Delphi 2007 ve üzerinde herhangi bir problem yok. gayette güzel çalışıyor. Zaten yeni verisyonları wsdl olarak çok basit ve belli bir standart (hl7) içerisinde olduğu için ilk aşamayı geçtiğinizde diğer kısımlar çok rahat oluyor.
Delphide sorun yaşıyacağınız yerde soap header güvenlik olayıdır. o kısmı hallederseniz sıkıntı olmaz.
Nice İnsanlar gördüm üstünde elbise yok;
Nice elbiseler gördüm içinde insan yok.
bgoktas
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen bgoktas »

S.A
Sistemi test edebilmek için bazı araştırmalar yaptım fakat maalesef dökümanlar oldukça dağınık ve tek merkezden ulaşamadım. Projede basit birkaç sorgulama ve deneme yapabilmem için hangi webservislerini kullanmam gerekecek acaba bilgisi olan varmı? Test için bulduğum webservisleri kaldırılmış sanırım. :(
deltas
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen deltas »

test şifresi almanız lazım. www.sagliknet.saglik.gov.tr
bu adreste gerekli dokumanlar var. ve dokumanlar yeterli düzeyde. siz eski sisteme bakmışsınızdır. yeni sistem için bakanlık yeteri düzeyde bilgi vermiş. gerekli web servislerinin adresleride yukarıda verdiğim linkte mevcut. konu ile ilgili site üzerinde birde cağrı sistemi var. ve soruna hemen çözüm üretiyorlar.
bgoktas
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen bgoktas »

Detaylı bilgilendirmeniz için teşekkürler
deltas yazdı:test şifresi almanız lazım
bu şifreyi nasıl alabiliriz acaba?
deltas
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen deltas »

verdiğim linkin duyurular kısmında tüm açıklamalar mevcut.