Google Crawl?

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
khanco
Üye
İletişim:

Re: Google Crawl?

Mesaj gönderen khanco »

100 den sonra 2 sayfayı açıp linke tekrar bak değişiklik var.
html parse işleminde dikkat her aramada aynı html gelmiyor değişiyor
Lord_Ares
Üye

Mesaj gönderen Lord_Ares »

mrmarman hocam, verdiğiniz kod örneğini, listview, button, webbrowser koyarak denedim. webbrowserda içinde googleda aramayı gerçekleştiriyor fakat listwive bulduğu sonuçları getirmiyor. listview daki kaydırma çubuğu arama yaptığımda aşağıya doğru kaydını fakat içinin boş oldunu goruyorum.

Verdiniz linkten googlesearch dpr dosyasını açmayı denediğimde
invalid resource file : error reading file hatası ve error creating file : eror reading file hatası aldıktan sonra delphi açılışında error reading webbrowser1.anchors : Property anchors does not exist hatası alıyorum.

bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.
teşekkurler
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

ListView için gereken ayarlamaları yaptınız mı ? ListView tipi vsReport olmalı. Verdiğim örnek Delphi 2007 ile hazırlandığından bazı property'ler mevcut olmayabilir ancak standart uygulama yapıldığından hata veriyor olsa da devam edip RUN ederseniz sizin delphi sürümüne göre kodlar adapte edilecektir.
Resim
Resim ....Resim
Lord_Ares
Üye

ayarları kontrol ettim fakat yine olmadı. sanırım google dan kaynaklanan bir sorun.
Lord_Ares
Üye

sayın mrmarman hocam burda kullandınız listview yerine memo koyabilirmiyiz. listview ile denedim vsreport olarakta yaptım işlem yapıyor fakat listwiev da sonucu gostermiyor. listwiev da kaydırma cubuğu hareket ediyor fakat sonuç gorunmuyor nedenini anlayamadım. Bu kodunuz bana çok lazım mumkunse yardımcı olabilir misiniz. arama sonuçlarını listwiev da değilde veritabanına kaydetmek istiyorum.
Delphi 7 kullanıyorum.
teşekkurler
Lord_Ares
Üye

hocam teşekkurler memo componenti koyarak cozdum.
enesharun
Üye

Mesaj gönderen enesharun »

Merhabalar konu yıllar olmuş açılalı :)
fakat benim buna ihtiyacım var. Araştırmalarımda en yakın bu konuyu bulabildim. Belirtilenleri test ettim fakat "while Pos(Link, Gelen) > 0 do begin" bu döngüye hiç girmiyor hep pas geçiyor listview e hiçbirşey gelmiyor.

Yardımcı olabilir misiniz?