Şifreleme Konusunda Fikirleriniz

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
G.Arkas
Üye
İletişim:

Şifreleme Konusunda Fikirleriniz

Mesaj gönderen G.Arkas »

Merhabalar ben şu anda bir masaüstü kilit programıyla ilgili çalışıyorum.Sıradan bir program olmamakla beraber gelişmiş özellikleri

* Usb aktif/deaktif
* Görev Yöneticisi Kontrolü
* Program ve Web site engelleme

ve benzeri bir çok özellik hepsi tamam ancak şifreleme konusuna karar veremedim.Nasıl bir teknik kullansam?

Şimdi çelişkilerim

1- Program şifresini registry e şifreli bir şekilde atmak ve oradan çağırmak
2- Şifreyi bir dosyaya yine şifreli bir şekilde saklatıp oradan çağırmak
3- Şifreyi direk programa gömmek(Ama kırılmasını kolaylaştıracağını düşündüğüm için güvenemiyorum)

Şifreleme için Rc4 düşündüm bu konuda da fikirlerinizi almak isterim.Aranızda bu işlerle arası iyi olan hocalarımı biliyorum fikirleri bana ışık tutacağı kanaatindeyim

İyi çalışmalar.
Resim
mehmet 45
Üye

Re: Şifreleme Konusunda Fikirleriniz

Mesaj gönderen mehmet 45 »

Ben fikrimi belirteyim taksitli satış programı yazdım. Sifreyi yani dat uzantılı dosyayı windows klasörüne koydum 50 kullanımlık. daha sonra kullanılamaz oluyor. diyelimki program kırıldı. onun içinde belirli kısıtlamalar koydum örneğin 100 cü cariye geldiğinde program kendini kapatıyor buna benzer seçenekler kullana bilirsin. component olarakda onguart kullandım.
tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
subhan
Üye

Re: Şifreleme Konusunda Fikirleriniz

Mesaj gönderen subhan »

Bence kendi şifreleme algoritmi kur ve algoritm ile proqramı güzelce şifrele. Bir de bir tane şifrelem kulanma 2-3 tane şifrelem yap. Yani şifrenin biri kırıldığı zaman 2-ci şifre devreye geçsin sonrda 3-şifre. şifrlemyi 5-6 tane yaparsan senin programın şifresini kırmak isteyenleri güzel anlar :D yaşatırsın. Ben senin 2-ci şifreleme tekniyini onarıyorum.
< The Best Boy >