USB bulan

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
lycan
Üye
İletişim:

USB bulan

Mesaj gönderen lycan »

arkadaşlar ben hastande çalışıyorum şu flash belleklerden olayı ağzım bayağı yandı şimdi ağdaki makinalrın flash bellek kullanmarını engellemek isityorum fakat usb ile ilgili pek tatmin edici kaynak bulamdım ağdan daha çalışan clinet server programı yaptım ama burda serverdan istediğm bilgisayarların usbsin çalışsin istemediğim çalışmasın
istiyorum bu şekilde ağdaki makinelre hastanemizin doktorları virüs sokamış olcaklar yardımlarını bekliyorum :bravo:
Kullanıcı avatarı
aslangeri
Moderator
İletişim:

Re: USB bulan

Mesaj gönderen aslangeri »

s.a.
aygıt yöneticisinden usb leri kullanılamaz olarak işaretlemeniz lazım.

offtopic.
bence güncel bir antivirüs programı kullanın daha güzel olur.
Doktorlar sizce flas bellek ile sadece mp3,video için mi kullanıyor?
bu sefer bilgisayar flash belleklerimiz görmüyor diye uğraştıracaklar.

kolay gelsin.
Duyduğun Şeylerin Söylediklerim Olduğuna Eminim Ama
Anladığın Şeylerin Anlatmak İstediklerim Olduğuna Emin Değilim
Kullanıcı avatarı
lycan
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen lycan »

mp3 için kullanmıyolar ama getirdikleri usb belleklerde virüs kannıyor ana serverımızda nod32 ve makinelerde antivürüz yüklü olmasına rahmen antivirüs programını kapatıp takıyolar benim gayem usb bellekleri kullanmasınlar kullancak olanlarda bize getirsinler biz onay vermeden takamasınlar
Kullanıcı avatarı
csunguray
Üye
İletişim:

USB depolama aygıtlarının kullanımı nasıl devre dışı bırakıl

Mesaj gönderen csunguray »

USB depolama aygıtlarının kullanımı nasıl devre dışı bırakılır:
http://support.microsoft.com/?scid=kb%3 ... &x=17&y=11
C. Sunguray
csunguray at netbilisim.kom
Net Bilişim Hizmetleri

Sıradan her programcı bilgisayarın anlayabileceği kodlar yazabilir.
Sadece iyi programcılar insanların da anlayabileceği kodlar yazarlar.
Martin Fowler (http://martinfowler.com/)
Kullanıcı avatarı
Battosai
Üye

Mesaj gönderen Battosai »

lycan yazdı:mp3 için kullanmıyolar ama getirdikleri usb belleklerde virüs kannıyor ana serverımızda nod32 ve makinelerde antivürüz yüklü olmasına rahmen antivirüs programını kapatıp takıyolar benim gayem usb bellekleri kullanmasınlar kullancak olanlarda bize getirsinler biz onay vermeden takamasınlar
Böyle bir sistemde kullanıcı antivirüs programını kapatamamalı nod32 nin şifreleme özelliği var mı bilmem ama vardır tahminimce....bence usb erişimini kapamak iyi bir yöntem değil siz istiyorunuz diye doktorların da kabul edeceğini sanmam zira usb diskte özel şeylerde olabilir usb kullanmak bir özgürlük ayrıca...Yok burda benim sözüm geçer onlar kim oluyormuş diyorsanız o başka :) Burda yapılması gereken kullanıcıları uyarmak böyle böyle sorunlar çıkıyor dikkat edin demek...Ayrıca sisteminizde deep freeze tarzı programlarda kullanabilirsiniz böylece hem kullanıcıya kısıtlama getirir hem herhangi bir sorunda yeniden başlatarak meseleyi çözmüş olursunuz...
Kullanıcı avatarı
d4erth
Üye

Mesaj gönderen d4erth »

abicim eğer klavye veya mause usb değilse biostan usb donanım desteğini devre dışı bırak bu da bi fikir tabi :)