BANKA BAĞLANTISI

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
ahadabu
Üye

BANKA BAĞLANTISI

Mesaj gönderen ahadabu »

sitede aradım ancak yeterli bilgiye ulaşamadım.. Sorum şu.. Kendi yaptığım program üzerinden internet bankacılığı hesabıma ulaşmak ve internet bankacılığı ile yapılan işlemleri programım üzerinden yapmak istiyorum.. Bunu yapmak için izlemem gereken yol nedir ve bu konuda yasal olarak bankadan izin almam gerekirmi... İncelediğim kadarı ile bunu yapan programlar var.. örneğin fatura ödeme merkezleri için yazılan programlar bu şekilde çalışıyor.. Konuyla ilgili aydınlatıcı bilgi verirseniz sevinirim.. Herkese Mutlu Yıllar (Hoşgeldin 2008) :lol:
Hayatta iz bırakmak istiyorsan başkalarının ayak izlerine basarak yürüme :)
Kullanıcı avatarı
Battosai
Üye

Mesaj gönderen Battosai »

Bankaların sitelerindeki gibi işlemleri yapamazsın...Yalnızca bankanın izin verdiği işlemleri yapabilirsin...bu işlemler için gerekli kodları bankalar sağlıyordur...Zor iş yani...
Kullanıcı avatarı
Commandx
Üye

Mesaj gönderen Commandx »

Bu işi get ve post metodu ile yapabilirsin
bankanın asp desteği varsa kolay bir durum
ama birazda web tasaruımla uğraşmış olman gerek...
Delphiyle Bende yeniyim aslında ama mantığını kavradım yani
daha önce VB ile uğraşıyordum pek doyurucu gelmedi VB
Delphiye geçtim
http://www.delphibasics.co.uk/RTL.asp?Name=DaysBetween
http://www.neonhaber.com/Static/mega-co ... index.html
www.delphican.con
Function PARSE( text, ilk, son:String ): String; //
begin
Delete(Text, 1, pos(ilk, Text) + Length(ilk)-1);
Result := Copy(Text, 1, Pos(Son, Text)-1);
end;
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

SSL işlem yaptıklarından GET POST vs. ile erişemezsiniz. Doğrudan WebBrowser ile yapmaya çalışın. Gelen formlardaki elementlere veri aktarıp post eden JavaScript buton vs. bastırmaya / execute ettirmeye çalışın. Çıkış noktanız WebBrowser yetersiz kalırsa yerine ücretsiz kaynak kodları olan bir tanesi olan EmbeddedWebBrowser VCL bileşeni kullanın.
Resim
Resim ....Resim
kaank
Üye

Mesaj gönderen kaank »

Merhaba,

ASP bir sayfa yapılacağında bazı değerler ile post metodu kullanmak yeterliydi mesela tutar,taksitadedi, ve webppos regID, bununla post yaparsan banka bunları algılayıp senden kredi kartını istiyor örnek olarak finansbank webpos hizmetini inceleyebilirsin