Form Kontrolu

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
ngul
Üye

Form Kontrolu

Mesaj gönderen ngul »

Öncelikle sorunun teknik deyiminin ne olduğunu bilemediğim için başlığı umarım dopru yazmışımdır.
Yaklaşık 5000 adet web sayfasını tarayıp parse eden ve verileri database aktaran bir program uzerinde çalısıyorum. Yalnız programı çalıştırdığımda parse olayı sırasında form kontrol dışı oluyor. Yani butonlar, caption işlemez hale geliyor. Bu sorun için bana yardım edebilirmisiniz? Teşekkürler...
akdatilla
Üye

Mesaj gönderen akdatilla »

merhaba
yazdığın mesaja bakarak nasıl bir teknik ile bu işlemi yaptığını anlayamıyorum.
Ancak bu işlemi bir döngü ile yaptığını tahmin ediyorum.
Döngü içerisine aşağıdaki kodu ekleyerek bir dene istersen.

Kod: Tümünü seç

Application.ProcessMessages;
Kullanıcı avatarı
Nick_
Üye

Mesaj gönderen Nick_ »

ındy bılesenı ıcındekı antıfreeze ısını gorur sanırım..
ngul
Üye

Mesaj gönderen ngul »

Kod: Tümünü seç

Application.ProcessMessages;
ile halloldu teşekkür ederim. ben indy ile sayfayı memo ya aktarıyorum sonra veriyi burada taratıyorum.
ulu coder
Üye

Mesaj gönderen ulu coder »

ngul yazdı:ben indy ile sayfayı memo ya aktarıyorum sonra veriyi burada taratıyorum.
TStringList kullanıp AList.Text := şeklinde veriyi içine atmanızı ya da direkt String kullanmanızı tavsiye ederim.
ngul
Üye

Mesaj gönderen ngul »

aynı projede cpu kullanımını azaltmam gerekiyor aynı zamanda ek öneride bulunabilecek varmı acaba? tesekkürler
ikutluay
Üye

Mesaj gönderen ikutluay »

ngul yazdı:aynı projede cpu kullanımını azaltmam gerekiyor aynı zamanda ek öneride bulunabilecek varmı acaba? tesekkürler
bunun tek yolu var kendi alogiritmanı gözden geçirmen... yada programının process önceliğini api yardımıyla düşürmen. ancak bu seferde hızı düşer.
Kişi odur ki, koyar dünyada bir eser. Eseri olmayanın yerinde yeller eser./Muhammed Hadimi
http://www.ibrahimkutluay.net
http://www.ibrahimkutluay.net/blog
Kullanıcı avatarı
Battosai
Üye

Mesaj gönderen Battosai »

Acizane tavsiyem bu tarz işlerde thread kullanmaktır.Applicationprosess iyi bir çözüm değildir...dikkat edersen yine bir tepki süresinde azalma ve yavaş çalışma olacaktır diğer butonlara bastığında...teleport pro diye bir program var web içeriği tarıyor üstüne de indiriyor...o program her işi ayrı kanal ile yapıyor böylece hem program parselerken hemde inmiş dosyalara bakabiliyon thread olayını bi araştır forumda işine yarayacak kodlar bulabilirsin...