Fingerprint Reader

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
itsmylife38
Üye
İletişim:

Fingerprint Reader

Mesaj gönderen itsmylife38 »

Arkadaslar Merhaba;

Mustafa hocam kızacak yine arama yapın diye ama merak etme hocam aradım 2003 yılında bir konusmanız geçmiş usb porttan veri okumak icin donusturucu veya program onermişiniz o linklerede girdim aşağıdaki cihazın cd sini de kurdum acaba dll ile haberleşme yapabiliyormuyuz diye ama malasef yok :( geçmiş konularda geçtiği için ve 2007 yılında belki teknoloji gelişmiştir umudu ile son kezde ben sorayım dedim...

Aşağıda ozelligi yazan parmak izi okuma cihazı kendi yazılımı ile geliyor.
Benim bunu delphi7 de component yardımı ile kullanabilirmiyim.

Formda geçmiş bir konuda meşgul ettigim için kusura bakmayın :(

Digitus USB Parmakizi Sensörü (Masaüstü Versiyon)

Ürün Kodu: DA-70701

USB Desktop Security Fingerprint Reader
Authentic 2501A Swipe sensor, incl. Software

Tanımlama:

Parmak izi sensörü, verimli, yüksek güvenli ve notebook bilgisayara uygun erişim
Hiçbir zaman şifre gerektirmez sadece kullanıcının başparmağı ile çalışır.
İnternet erişimi, uygulamalar ve oturum açmak için kullanıcı parmak izi tanımlamasını yapmanız gerekir
Teslim edilmiş yazılım oturum açmayı, kullanıcı şifrelerini ve dosyalar için data şifreleme ve sanal sürücüleri yönetir ve kullanıcı bilgisini parmak izi taraması başarı ile gerçekleştikten sonra otomatik olarak yükler
Yarı geçirgen sensör, kuvvetli tip
192 x 16 piksel, 8 bit / piksel, 500 dpi çözünürlük
ESD +/- 15 kV
Hata reddetme oranı < 1:2.000
Hata kabul etme oranı < 1:100.000
Eşleme zamanı < 1 saniye
USB 1.1 arayüzü / enerjjsini bustan alır
Güç LED’i
Windows 2000 / XP / Vista desteği
Ismail ULUSOY

it is my life
( Hayat bizim peki Kontrolu kimde? )
mkysoft
Kıdemli Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mkysoft »

USB cihazları için yazılan generic driverlar var. Cihazın sürücüsünü yüklemek yerine bu driverları kurabilirsiniz. Kurmadan önce usb-monitor programlarını kullanarak veri akışını loglayın. Programdan cihaza ne gidiyor, cihazdan ne geliyor. Sonra kendi driverlarınızla cihaza erişerek istediğinizi yapabilirsiniz. Ancak iletişim sistemini çözemeniz baya zamanınızı alacaktır. Büyük bir olasıkla gelen verinin header kısmı vardır. daha sonra piksel olarak taradığı görüntüyü aktaryordur. jpeg gibi bir sıkıştırma uyguladığını sanmam. Şansınız varsa cihaz parmak izi ayrımları için kullanılan noktaların değerlerini aktarıyor olalabilir sadece.
Bende faklı bir işlevi olan usb cihazdan bilgi almaya çalışıyorum. Aynı zamanda üretici firmasıyla temasa geçtim. Developer kit varmış, ticari amaçla kullanmayacağım için ücretsiz olarak göndereceklermiş. Bu nedenle verilerin analiz edilmesi kısmında askıya aldım projeyi. Sizde üreticiyle temasa geçmeyi deneyebilirsiniz.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
itsmylife38
Üye
İletişim:

Tesekkur Ederim

Mesaj gönderen itsmylife38 »

Hocam sağolasın

Bahsettiğin sürücüleri aşağıdaki linkten buldum
http://www.usbnews.com/news/drivers%20f ... osures.htm

İndirip dediğin şekilde kurcalayacağım bir sonuca ulaşırsam bilgilendirim sizleri...

Yeni teknolojilerin bize daha çok kolaylıklar sağlaması gerekiyor du di mi :)
Ne guzel seri comport barkod okuyucu ile barkoddaki veriyi alıp işliyordum sisteme :)
Ama bunuda çözeceğiz Delphi programcılarından kim kurtulmuş ki bu parmak izi kurtulsun di mi ?

Bu siteyi kuran ve kullananlardan Allah Razı olsun !

Hepinize çalışmalarınızda başarılar dilerim...
Ismail ULUSOY

it is my life
( Hayat bizim peki Kontrolu kimde? )