ADO ile bağlanınca SQLserver a bilgi aktarınca hata veriyor.

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
xcom
Üye

ADO ile bağlanınca SQLserver a bilgi aktarınca hata veriyor.

Mesaj gönderen xcom »

S.A. arkadaşlar,

Benim sorunum; Benim yazdığım programda bağlantı için ODBC kullanıyordum sonra bu çok problem çıkartınca ADO. connections dan SQL server2005 e direkt bağlantı ile çalıştırmaya başladım ama ben fatura eklediğimde, veya SQL sorgusu ile rapor çektip temp database e yazdırdırdığımda,
Dataset not support bookmarks, which are required for multi-record data controls
gibi bir hata veriyor neden dolayı bu hatayı verebilir. ayrıca transactions kullanıyorum kayıtlarımda. yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Sadece iylik için yaşa ve iylik ile hayat et...

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Kullanıcı avatarı
naile
Admin

Mesaj gönderen naile »

Tablonuzda primary key yani birincil anahtar kullanmıyor musunuz? Eğer kullanmıyorsanız bir alan oluşturup bunu otomatik artan bir alan olarşak tanımlayın (identity=yes diyeceksiniz)
Kullanıcı avatarı
xcom
Üye

Mesaj gönderen xcom »

Primary kay tanımlı ve identity yes. zaten şimdiye kadar çalışıyordu.

Programı Debug modda verdiği hata şöyledir.
Project Qmax.exe raised exception class EDatabaseError with message ' Dataset does not support bookmarks, which are required for multi-record data controls' . process stoped. use Step or Run to continue.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Sadece iylik için yaşa ve iylik ile hayat et...

-------------------------------------------------------------------------------------------------