BAŞKA BİR UYGULAYI AÇIP TASKBARDAN GİZLEMEK

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kilitli
baloglurecep
Üye
İletişim:

BAŞKA BİR UYGULAYI AÇIP TASKBARDAN GİZLEMEK

Mesaj gönderen baloglurecep »

selam arkadaşlar... bir projemde klasör içerisinde bir exe daha var. bir formun showunda o exeyi çalıştırmam gerekiyor. Ama exenin hiç bir şekilde task barda görünmemesi gerek. çalıştığı anlaşılmayacak.kapatıldığında exeyi kapatıyorum ama bir türlü gizleyemedim. bir türlü yapamadım. bilenler varsa yardımcı olablirler mi?
Kullanıcı avatarı
aslangeri
Moderator
İletişim:

Mesaj gönderen aslangeri »

forum kurallarına bakıp başlığı küçük harfle yazmak....
Duyduğun Şeylerin Söylediklerim Olduğuna Eminim Ama
Anladığın Şeylerin Anlatmak İstediklerim Olduğuna Emin Değilim
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

Dışardan kapatabiliyorsan handle nosunu biliyorsun demektir. O zaman geriye handle nosunu bildiğin pencereyi aşağıdaki API komutu ile gizlemek...

Kod: Tümünü seç

ShowWindow(hWin, SW_HIDE);
Resim
Resim ....Resim
ertemsoft
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ertemsoft »

slm

winexec('abc.exe',sw_hide) şeklinde deneyebilirmisin.
Bilgi Paylaştıkça Çoğalır
ikutluay
Üye

Mesaj gönderen ikutluay »

bunuda ipucu arşivime aldım...

peki bunu task manager da nasıl gizleriz bilen varmı. process listede çıkmasın. (valla virüs yazmak niyetinde değilim)
Kişi odur ki, koyar dünyada bir eser. Eseri olmayanın yerinde yeller eser./Muhammed Hadimi
http://www.ibrahimkutluay.net
http://www.ibrahimkutluay.net/blog
Jire
Üye

Mesaj gönderen Jire »

ikutluay yazdı:bunuda ipucu arşivime aldım...

peki bunu task manager da nasıl gizleriz bilen varmı. process listede çıkmasın. (valla virüs yazmak niyetinde değilim)
Eğer öyle birşey olsaydı,processten kaldırma,bütün virüsler kendilerini processten silerlerdi.. :wink:
ikutluay
Üye

Jire yazdı:
ikutluay yazdı:bunuda ipucu arşivime aldım...

Eğer öyle birşey olsaydı,processten kaldırma,bütün virüsler kendilerini processten silerlerdi.. :wink:
siliyorlar zaten.... bende oyuzden soruyorum
Kişi odur ki, koyar dünyada bir eser. Eseri olmayanın yerinde yeller eser./Muhammed Hadimi
aLonE CoDeR
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen aLonE CoDeR »

Yanılmıyorsam jedi paketinde bunun için bir bileşen var ancak antivirüs programlarına takılıyor kodları :) Ek olarak nthide.dll adında bir kitaplık var bu işlemleri yönetebilen bildiğim kadarıyla.

Kolay gele.
aLonE CoDeR
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen aLonE CoDeR »

Bu arada bahsettiğim konu nt tabanlı OS'lar için öncesinde zaten çok kolaydı bunu yapmak :idea:
ikutluay
Üye

aLonE CoDeR yazdı:Yanılmıyorsam jedi paketinde bunun için bir bileşen var ancak antivirüs programlarına takılıyor kodları :) Ek olarak nthide.dll adında bir kitaplık var bu işlemleri yönetebilen bildiğim kadarıyla.

Kolay gele.
ben bir ara iki-üç satırlık bir assembler kodu görmüştüm. işten anlayan kişilerin (microsoft intel çalışanları vs) kod için yorumu şu idi: bunu yapan ancak bu cpu nun tasarlayılarından olmalı. özetle işlemcideki komut işleme sırasını atlatan bir kod idi. bir virüsün içinde yazmış adam kodu.

kısaca yapılmayacak şey olmasa gerek.

dediğin konulara bir bakarım.
a_self_lion
Üye

Re: BAŞKA BİR UYGULAYI AÇIP TASKBARDAN GİZLEMEK

Mesaj gönderen a_self_lion »

Selam arkdaşlar;
Bana da bir uygulamam için arkada bir programın çalışması gerekiyor.
görev çubuğundan gizlemek için bir kod buldum onCreate olayına

SetWindowLong(Application.Handle,GWL_EXSTYLE, WS_EX_TOOLWINDOW);
code]
bu kodu yazınca görev çubuğunda gözükmüyor fakat formum ekranda gözüküyor ve aşağı alınca görev çubuğunda değilde masa üstü sol altta başlat ın üsütnde iniyor.
Benim istediğim aslında ne kadar mümkün bilmiyorum ama mesela readmin gibi optionunda hide si var server i çalışıyor fakat belli değil veya depfrezee programı var belli bir tuşa takımına ctrl + alt +f6 vb.. bir koda basınca görünüyor sonra yine görünmüyor ekranda görev çubuğunda Bunu nasıl yapabilrim.
Kullanıcı avatarı
conari
Üye

Mesaj gönderen conari »

FORM.visible:=false
v.s.
transparan formlar
Bir kelimenin anlamını öğretsen bile yeter..
ResimResim
sulocan
Üye

Mesaj gönderen sulocan »

Selam arkdaşlar;
Bana da bir uygulamam için arkada bir programın çalışması gerekiyor.
görev çubuğundan gizlemek için bir kod buldum onCreate olayına

SetWindowLong(Application.Handle,GWL_EXSTYLE, WS_EX_TOOLWINDOW);
code]
bu kodu yazınca görev çubuğunda gözükmüyor fakat formum ekranda gözüküyor ve aşağı alınca görev çubuğunda değilde masa üstü sol altta başlat ın üsütnde iniyor.
Benim istediğim aslında ne kadar mümkün bilmiyorum ama mesela readmin gibi optionunda hide si var server i çalışıyor fakat belli değil veya depfrezee programı var belli bir tuşa takımına ctrl + alt +f6 vb.. bir koda basınca görünüyor sonra yine görünmüyor ekranda görev çubuğunda Bunu nasıl yapabilrim.[/quote]

Arkadaşlar mehaba,

Önceki yıllarda Delphi 7 ile Windows XP'de yazdığım programlarda programı task bar'dan gizlemek için SetWindowLong(Application.Handle,GWL_EXSTYLE, WS_EX_TOOLWINDOW); satırını yazmıştım ve işe yarıyordu. Aynı programı Windows 7'(64 bit) de Delphi XE ile açıp derlediğimde işe yaramıyor. Yani görev çubuğunda program simgesi görünüyor. Problem Windows 7'den mi, Delphi XE'den midir. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Windows 7'de Delphi XE ile derlediğim program görev çubuğunda gizlenmesini nasıl yapacağım. Yardımcı olacak arkadaşlar şimdiden teşşekkür ederim.
sulocan
Üye

Mesaj gönderen sulocan »

Çözümü buldum. Aşağıdaki gibi olacakmış.

SetWindowLong(Self.Handle, GWL_EXSTYLE, GetWindowLong(Self.Handle, GWL_EXSTYLE)
and (not WS_EX_APPWINDOW) or WS_EX_TOOLWINDOW);
Kilitli