Programdan webbrowser'a bilgi eşitliğinde sorun

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Ancestor
Üye

Programdan webbrowser'a bilgi eşitliğinde sorun

Mesaj gönderen Ancestor »

S.a.

Programdan bir web sayfasına bilgi eşitlemesinde aşağıdaki kodlardan birisini kullanıyorum, normalde çalışıyolar.

Kod: Tümünü seç

//Birinci kod
WebBrowser1.OleObject.document.Form_Adi.Aktarilacak_text_adi.value:='Eşitlenecek değer';

//İkinci kod
WebBrowser1.OleObject.document.GetElementByID('Aktarilacak_text_adi').value := 'Eşitlenecek değer';
Ama web sayfasında eşitlenecek olan değer FILE nesnesiyse (yükleme sitelerinde bulunuyorlar genelde) eşitleme işlemi yapmıyor.
Daha detaylandırmak gerekirse;

Web sayfasındaki

Kod: Tümünü seç

<FORM NAME="Form_adi" METHOD="POST" ENCTYPE="multipart/form-data" ACTION="Yukle.asp">
		<INPUT TYPE="FILE" SIZE="40" NAME="FILE1" id="FILE1" style="border-style: solid; border-width: 1" tabindex="1"><br>
        <BR>
		<INPUT TYPE="FILE" SIZE="40" NAME="FILE2" id="FILE2" style="border-style: solid; border-width: 1" tabindex="2"><br>
        <BR>
		<INPUT TYPE="FILE" SIZE="40" NAME="FILE3" id="FILE3" style="border-style: solid; border-width: 1" tabindex="3"><br>
</form>
Sizce nasıl yapabilirim? :roll:
Kullanıcı avatarı
fatihtolgaata
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fatihtolgaata »

Hiç denemdim ama ilk önce bunu javascript ile hallediyor olabilmeniz gerekmekte. Eğer bunu javascript ile yapabiliyorsanız aynı mantık ile WebBrowser ile de yapabilmen lazım. Bildiğim kadarı ile bunu yapabilmeniz olası değil. Daha fazla bilgi için http://www.oreilly.com/catalog/dhtmlref ... nconfirmed sayfasında {323} numaralı dhtml hatasına göz atın.
Ama Browse tuşuna tıkladıktan ve dosyayı seçtikten sonra document.form.dosya_ismi.value şeklinde seçili olan dosyanın yolunu alabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
drony
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen drony »

Güvenlik nedeniyle File nesnesine bilgi eklyemezsiniz!!! Vaktinde bende çok denemeiştim yabancı bir kaç kaynakta okuduğum dökümanlar bunu güvenlik nedeniyle mümkün kılmadığını belirtiyordu.

Bunun yerinde idHttp bileşenenin kullanmak zorundasın..