Access te Bazı Bilgisayarlarda Hata

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
DarkEternal
Üye

Access te Bazı Bilgisayarlarda Hata

Mesaj gönderen DarkEternal »

Access veritabanı kullanan bir programım var ve bazı makinalarda program başta bağlanırken windowsun klasik gönder-gönderme hatasına düşüyo ve bağlanmıyo, neden olabilir? (Connection olarak ado kullanmaktayım).
Kullanıcı avatarı
sabanakman
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen sabanakman »

Bağlantıyı Jet üzerinden kurduysan belki Jet sürücülerinde sorun olabilir. Yok eğer ODBC üzerinden bağlandıysan o zaman ConnectionString bilgi bazı makinalarda Türkçe bazı Makinalarda İngilizce olabileceğinden string yüzünden hata oluşuyor olabilir.
En son sabanakman tarafından 06 Haz 2007 12:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Şaban Şahin AKMAN
İletişim:

Mesaj gönderen ertemsoft »

Mrb

Connection işlemini ana formun creatinde yapın . Birde formunuzda connection (Delphide çalışma esnasında True olmasın) False olmalı
bunun dışında programın çalıştığı bilgisayarda ado bileşenleri olmayabilir bunun için microsoft un mdac paketini yüklemeniz gerekli

saygılar.
Bilgi Paylaştıkça Çoğalır
Kullanıcı avatarı
ALUCARD
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ALUCARD »

bu sorunla özellikle visual basic kuyllanan arkadaşlar daha çok rastlıyorlar.

bunun çözümünnünde o bilgisayar office yi kurup kaldırmak olduğunu söylüyorlar
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ
Forumun 365. Üyesi
Hiç Bir Şey İnsan Kadar Yükselemez ve Alçalamaz

Erkan ÇAĞLAR
Kullanıcı avatarı
DarkEternal
Üye

Microsoft.Jet.OLEDB.4.0 kullanıyorum, sonradan bağlanıyorum connectionstring i yazarak ve zaten bazı makinelerde çalışıyo bazılarında çalışmıyo...
Kullanıcı avatarı
sabanakman
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen sabanakman »

Access hangi Office versiyonundan. Acaba office 2007'den daha yeni bir versiyonda mı oluşturdun. Eğer öyle olsa bile MDAC güncellemesi yapman veya Jet 4.0 Service Pack 8 yüklemen de gerekebilir. Bir dene istersen.

http://msdn2.microsoft.com/en-us/data/aa937695.aspx
Şaban Şahin AKMAN
Üye

yok hayır 2003 te oluşturdum...
Ancestor
Üye

Mesaj gönderen Ancestor »

Bende access kullanırım çoğu işimde. Aşağıdaki şekilde bağlanıyorum ve bi sorun yaşamadım henüz :roll:

Kod: Tümünü seç

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;User ID=Admin;Data Source=veritabani_adi_girin.mdb;Mode=Share Deny None;Extended Properties="";Jet OLEDB:System database="";Jet OLEDB:Registry Path="";Jet OLEDB:Database Password="";Jet OLEDB:Engine Type=5;Jet OLEDB:Database Locking Mode=1;Jet OLEDB:Global Partial Bulk Ops=2;Jet OLEDB:Global Bulk Transactions=1;Jet OLEDB:New Database Password="";Jet OLEDB:Create System Database=False;Jet OLEDB:Encrypt Database=False;Jet OLEDB:Don't Copy Locale on Compact=False;Jet OLEDB:Compact Without Replica Repair=False;Jet OLEDB:SFP=False
Kullanıcı avatarı
DarkEternal
Üye

Ancestor yazdı:Bende access kullanırım çoğu işimde. Aşağıdaki şekilde bağlanıyorum ve bi sorun yaşamadım henüz :roll:

Kod: Tümünü seç

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;User ID=Admin;Data Source=veritabani_adi_girin.mdb;Mode=Share Deny None;Extended Properties="";Jet OLEDB:System database="";Jet OLEDB:Registry Path="";Jet OLEDB:Database Password="";Jet OLEDB:Engine Type=5;Jet OLEDB:Database Locking Mode=1;Jet OLEDB:Global Partial Bulk Ops=2;Jet OLEDB:Global Bulk Transactions=1;Jet OLEDB:New Database Password="";Jet OLEDB:Create System Database=False;Jet OLEDB:Encrypt Database=False;Jet OLEDB:Don't Copy Locale on Compact=False;Jet OLEDB:Compact Without Replica Repair=False;Jet OLEDB:SFP=False
Bu kod ile benimki zaten birebir aynı...
Kullanıcı avatarı
DarkEternal
Üye

ConnectionString ide düzenledim, udk dosyasıylada bağlanmaya çalıştım, office ide kaldırdım ama yinede heryerde çalışan program bu bilgisayarda çalışmadı! Başka bir yöntem bilen var mı acaba?